reklama

Offline Google Mapy pro Android – nyní oficiálně

Offline Google Mapy pro Android – nyní oficiálně
2012-09-30T14:22:52+01:00
• 6. 6. 2012
4

Na dnešek si pro nás Google připravil novinku týkající se jeho mapových podkladů. Měli jsme přílžitost sledovat přímý přenos ze San Franciska, kde byla představena nová dimenze Google Maps. Co jsme měli možnost vidět a co Google nakonec představil, se dozvíte v tomto shrnutí.

image

Na tiskové konferenci začal mluvit Brian McClendon, viceprezident Google Maps, o minulosti mapových podkladů. Každý ale netrpělivě očekával nové funkce a, jak sám Google uvedl, novou dimenzi Google Map.

Google Mapy na Androidu i bez připojení k internetu

Nyní se již přesuňme k novinkám, které se týkají smartphonů se systémem Android. Google Mapy právě oficiálně získávají možnost offline přístupu. Nebudete tedy již závislí na datovém připojení. Celá věc bude fungovat tak, že si vyberete určitou oblast z mapy, a ta se vám nahraje do mobilu. Samozřejmě vše bude záviset na volné interní paměti ve vašem smartphonu nebo tabletu.

image

image

Skončila tedy doba, kdy jste si mohli stáhnout pouze určitou trasu. Nové offline mapy budete moci stahovat ve své komplexnosti až na úroveň ulic.

Ve výsledku bude záležet jen na vás, kolik mapových podkladů bude staženo do vašeho zařízení. Klidně si uložte celou Českou republiku, pokud budete mít dostatek prostoru. Dlouho jsme na tuto chvíli čekali a nyní již nebudeme závislí na drahých navigacích nebo datových plánech operátorů. Vše dostaneme zdarma v podobě mapových podkladů přímo od výrobce systému. Ty se pak na vašem Androidu promění v navigaci, za kterou nebudete muset platit.


Na konferenci byl také představen set pro StreetView, který si může obléct kdokoliv z vás a projít se oblíbenou stezkou, a přitom nafotit celé prostředí, ve kterém se bude pohybovat.

image

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

zdravím,ví se už něco o termínu uvolnění aktualizace..?

mapy se skoro jiste budou ukladat na pametovku – nakonec tak je to uz i ted.

Přemysl Vaculík

VIP 6. 6. 2012, 21:18

kucik400: Zatím nevíme. Jakmile bude aktualizace k dispozici, tak budeme vědět více.

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat na tu interní paměť,mám Xperii Play a ta nebyla obdařena velkou interní pamětí a už teď mám problém se tam vejít.
To se to nedá stáhnout na paměťovku?
Díky za odpověď

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim