reklama

Přibliž a přetáhni, aneb kopírování souborů v blízké budoucnosti

Přibliž a přetáhni, aneb kopírování souborů v blízké budoucnosti
2012-05-04T11:10:07+02:00
• 4. 5. 2012
17

Sci-Fi nás přivádí k úžasu a když se za pár let některé fantastické prvky dostanou do reality všedních dní, ani si neuvědomíme, že to bylo původně vymyšleno pro film. Dnes se podíváme na způsob kopírování souborů z PC do mobilu, který je velmi intuitivní a jednoduchý.

iCloud1

Jednoduše přiblížíte svůj smartphone k displeji notebooku a následně přetáhnete požadovaný obsah do mobilu. Autoři mluví o využívání cloudových služeb iCloud a Dropbox. Sami se podívejte na video, kde jde nádherně vidět toto elegantní řešení.

Opravdu zajímavý a jednoduchý způsob kopírování. Budeme ale muset zklamat příznivce zařízení Apple. Toto řešení se u jeho produktů jen tak neobjeví, podle posledních tvrzení Applu Macbooky nezískají dotykový displej.

Na druhou stranu Intel už koncept ultrabooku s dotykovým displejem představil. Zřejmě tento způsob se co nevidět ukáže na systémech Windows a Android. Co tomu říkáte, chcete takto v budoucnu kopírovat?

Zdroj: cultofmac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pravé tlačítko myši / poslat do Dropboxu. Během pár vteřinek je to automaticky sesynchronizovaný s mým smartphonem. Existuje snad pohodlnější a elegantnější řešení?

No, proč by to bylo divné? Dobře si dokážu představit, že se obě zařízení spárují pomocí NFC a pak vezmu data a šup, mám je tam. V dnešní době by to byla asi stále rychlejší varianta přenosu většího objemu dat než přes cloud.

CrackonoS

5. 5. 2012, 10:13

14. Komentar opet uplne mimo. Nikdo tu nebreci proto, ze s tim neprisla XY firma, ale z duvodu pomerne neprakticke vyuzitelnosti. Napad je to pekny, ale stale nedokonaly.

freddy158158

4. 5. 2012, 22:04

co tu zase brečíte?…kdyby s tím přišlo jablko,tak by jste to tu opěvovaly :-P …mimochodem o tomto kopírování se tu už psalo..jen nevznikla realita :-)

hefaistosh

4. 5. 2012, 19:26

Myslím,že to není špatné řešení.Někomu známému se bude líbit nějaká fotka co budu mít nafoceno tak jednoduše přiložím k jeho zařízení a on to buď pomocí displeje nebo touchpadu přetáhne kam bude potřeba.V tom to má výhody oproti cloudu protože bych se na jeho noťasu musel k němu přihlásit.A nevidím důvod proč by měli příznivci Applu být ochuzeni?Copak nemají iPady,či touchpady?

V době cloudu máme všechna svá data ihned k dispozici ve všech zařízeních – ať už přímo synchronizované, nebo dostupné vzdáleně. Ruční kopírování mezi zařízeními je pozůstatek dřívějších zvyklostí, který ztrácí smysl. Podobné řešení je možné efektní, ale úplně zbytečné, v budoucnu nemá šanci se uchytit.

Hmm, vezmu 10x m4a (ALAC) soubor, přetáhnu je myší nad iTunes, udělá se mi playlist, importují se skladby a např. přes wifi synchronizaci mi vlezou do iPodu. Nezdá se mi, že bych jako příznivce Applu byl zklamaný. Pop pravdě mě ani nějak moc nenapadá jednoduší způsob.
Obdobně instalace aplikací, v iTunes nabíšu do vyhledávání „abc“-klik stáhnout a samo to vleze do iPodu, opět nevím o jednodušší cestě.

steweirving

4. 5. 2012, 14:22

pro Iphony a Ipady už tohle dávno je..jmenuje se Hoccer
http://itunes.apple.com/us/app/hoccer/id340180776?mt=8

Vizualni je to mozna zajimave, ale v praxi dost o nicem. Pouzivam to same, jen klepnu pravym tlacitkem mysi na soubor, dam odeslat pres Bluetooth a je to. Bez nutlosti cloudu, 2x internetu, atd. Prezentovane reseni vyzaduje minimalne drzak mobilu na monitoru, nebo budem mit ruce az na zem.

CrackonoS

4. 5. 2012, 13:51

4. Prehledl jsem to nebo to timhle smerem video neukazuje? Bylo tam z Macu do iPhonu. Mysi tenhle smer bude logicky pohodlnejsi. Opacne jak pises ty, si nedokazu prestavit, jak to bude fungovat s Macem. Budu tahnout jednim tahem z iP, pak preskocim rychle prstem na Mac a dotahnu do slozky? Huh.

Tyhle dotykévé věci mají podle mě smysl u „náhodných“ setkání někde na ulici – předání vizitky, možná překopírování jednoho souboru, mezi nespárovanými a nesynchronizovanými přístroji, kde by ten fyzický dotek nahradil vyhledávání a nějakou autorizaci. To by mohlo být šikovné…

MartinezZ

4. 5. 2012, 13:44

To je zase ****. Proč bych měl k monitoru vyndavat mobil, nebo pro něj někam jít, abych ho přiložil k monitoru. Proč prostě nekliknout na soubor Sent To > Mobile > OK.

Efektní, ale blbost.

To je ale pěkná kravina tohle a vidím, že tento názor nemám jen já. Už vidím, jak budu kopírovat 50 fotek tak, že budu křečovitě držet mobil u lcdčka. To je fakt nesmysl. Tohle jde vyřešit mnohem přirozeněji přímo v telefonu nebo přímo v pc, nebudu prostě komponovat 2 věci dohromady. Dokážu si představit, že by takhle mohly fungovat jiné funkce, např. položím tel na notebook a on se mi sychronizuje s pc namísto otravného připojování kabelem.

anonymousCZ

4. 5. 2012, 13:26

„Muzu vedet proc by se nemohlo objevit? Je snad nejak praktictejsi matlat prstem po displeji, ktery se na notebooku bude navic pro-hybat, oproti tahem mysi?“

Takze jako chces rici, ze z mobilu to budu na notebook pretahovat prstem a tam ty pretahovane veci pak chytim kurzorem a umistim, kam budu chtit?

No nevím, ale není mnohem šikovnější klepnout pravým myšítkem a zvolit odeslat do (např) Dropboxu? Než někde šaškovat s mobilem a máváním rukama?

hansol710

4. 5. 2012, 12:58

Dnesny trend robit vsetko na efekt za kazdu cenu aj ked to je menej komfortne horsie a komplikovanejsie ale vyzera to cool

CrackonoS

4. 5. 2012, 12:24

Muzu vedet proc by se nemohlo objevit? Je snad nejak praktictejsi matlat prstem po displeji, ktery se na notebooku bude navic pro-hybat, oproti tahem mysi?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim