Nokia potvrzuje Windows 8 tablety a hybridy (díl třetí)

Nokia potvrzuje Windows 8 tablety a hybridy (díl třetí) 2012-5-5

Letos se můžeme těšit na příchod Windows 8 a nebojím se napsat, že se bude jednat o jeden velký experiment. Na klasických noteboocích příliš pozitivních reakcí nesklízí, ale na tabletech má šanci na úspěch. Prozatím se přesně neví, kdo všechno bude W8 tablety vyrábět a s velkou nadějí se vzhlíží ke společnosti Nokia.

Již nějakou dobu kolují zvěsti, že finský výrobce mobilních telefonů rozhodně půjde i cestou tabletů. Bohužel toto slýcháváme velmi dlouho a zatím jsme neviděli ani jeden koncept. Minulý rok jsme vám přinesli video, kde Stephen Elop nastiňuje budoucnost tabletů a vyjadřuje se celkem kladně k celé problematice. Dokonce se začaly objevovat první povídačky, že tablet vyrobený Nokií by měl mít 10 palců a procesor od Qualcommu.

Jorma Ollila byl donedávna předseda správní rady Nokie, před několika dny rezignoval na svou pozici, ale již se stihl vyjádřit k tématu tabletů od Nokie. V rozhovoru pro Financial Times uvedl:

“Tablets are an important one, so that is being looked into, and there will be different hybrids, different form factors [handset designs] in the future.”

Z této krátké věty můžeme soudit, že Nokia neplánuje jen obyčejné tablety, tak jak je známe nyní. Můžeme se těšit na neokoukaný vzhled a na hybridní zařízení. Bohužel se nezmínil o termínech ani nenastínil přibližnou dobu uvedení. Bude Nokia v první vlně výrobců, kteří představí tablety s Windows 8? To zatím nevíme a je možné, že opět budou čekat, jestli se vůbec nový operační systém uchytí.

nokia_tablet_patent

Ale co jsou to hybridní zařízení? Jedná se spíše o mobil, který budeme moci používat s nějakým příslušenstvím jako tablet? Nebo se jedná o tablet s možností použití jako notebook? Raději dále nebudeme plány Nokie odhadovat. Sama někdy dokáže velmi překvapit.

Zdroj: technobuffalo.com


Zajímavost: Náš čtenář Ondřej Holan nalezl na Youtube zajímavé video, kde lze vidět, jak se dříve dařilo a nyní nedaří Nokii z finančního hlediska. Pomohou jí tablety zpět k ekonomickému úspěchu?

KategorieČlánkyOstatní
Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

giff

7. 5. 2012, 14:21:34
reply

Nokia by mela ve svem vlastnim zajmu vyrabet tablety s co nejvice OS. Hlavne s temi, po kterych je poptavka. Mohla by zkusit upravit Android jako je to na Kindle fire.

elho_cid

7. 5. 2012, 13:50:34
reply

Co máte pořád s tím androidem? Je to mizerný systém. Nokia by na tom byla ještě hůř, kdyby do toho šla.

mimonaut

7. 5. 2012, 11:31:24
reply

Těším se na podzim.. WP jsem si totálně zamiloval a jestli Win8 dopadnou dobře (z CP jsem zatím rozpačitý), přibude k telefonu na 100% i tablet. Nokia umí udělat kvalitní a pěkný HW s duší (bohužel taky umí udělat řádné „boty“)..

Lumcak02

7. 5. 2012, 11:29:06
reply

Mně se teda líbila víc N9 s MeeGo:) Takových telefonů měla udělat víc, ten systém byl parádní a návykovej. Chtělo to větší spektrum takovejch telefonů i v nižších cenovejch kategoriích..

Bojkas

7. 5. 2012, 11:12:59
reply

1.) souhlas, taky bych bral. Takova N9 s androidem by byla paradicka.

Dung3n

7. 5. 2012, 10:40:15
reply

Ach jo kdyby ty nokie delali s Androidem, tak uz jednu mam :-(.