reklama

Apple získal patent na iPen!

Apple získal patent na iPen!
2012-05-26T12:11:50+02:00
• 26. 5. 2012
3

Lidé z prostředí společnosti Apple vynesli nad povrch celkem zajímavý patent s názvem iPen, které bylo vynalezeno dvojicí Aleksandar Pance a Omar Leung a obsahuje kompletní hmatovou zpětnou vazbu s reproduktorem. Nahlédněme tedy v krátkosti, co by to mohlo být nebo co nás může čekat v blízké budoucnosti z řad jejich příslušenství.

Toto zařízení vznikalo v období 4. čtvrtletí roku 2010 a až právě dnes Apple získal americký patent a ochrannou známku. Apple iPen by měla pracovat s tablety a zároveň s aktivně spuštěnými aplikacemi v operačním systému iOS. Stylus má hmatový pohon dole uprostřed, vysílač a snímač je blíže k jeho špičce, kde je jeho samotný přijímač. Mezi uživatelem a přijímačem je dekodér a celé zařízení je napájeno relativně malou baterií na zadní straně.

„Vstupní zařízení schopné generovat hmatovou zpětnou vazbu může pomoci uživateli procházet obsah zobrazovaný na displeji a může dále sloužit ke zvýšení obsahu různých aplikací tím, že vytvoří přitažlivější a realističtější uživatelské prostředí.“


Osobně se mi celý Apple iPen zdá přinejmenším, jako již nic neříkající příslušenství, kterému před nějakou dobou odzvonilo, i když se ještě v dnešní době možná najdou jeho milovníci. Sám si tento stylus, v době honby za co nejtenčím a nejlehčím zařízením, nedokáži představit zaintegrovaný v těle iPadu. Co si o tom, čtenáři, myslíte vy? Myslíte si, že může Apple ještě donutit své uživatele využívat stylus?

Dotekománie.cz – iOS sekce na Youtube!

Zdroj: Slashgear.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Nevím co přesně autor myslel tím, že tomuto už odzvonilo, ale pokud myslí stylusy, tak to rozhodně není pravda. Je přece pořád spousta uživatelů, kteří stylus využijí, např. designéři atp. Je to perfektní na krátké psané poznámky nebo skici. Hodně aplikací se se stylusem dobře ovládá. Sice není tolik oborů a druhů uživatelů, které by stylusy uvítali, ale těch lidí v takových oborech je naopak hodně. Naopak já čekám, že stylusy budou v následujících letech standardní výbava tabletů, pokud to nebudou nějaká hodně spešl pera, která se budou dokupovat zvlášť. Nečekám ani nepředpokládám ale, že by měly být v těle přístroje. Bude to zkrátka něo navíc, něco co dává tabletu další rozměr a vybírá si za to tedy tu daň, že v kapse/tašce/pouzdru bude třeba mít tu tužku s sebou.

Trochu paradox,navic fanousci Apple oslavovali jak nas Apple zbavil zbytecneho stylu a jak je to zastarala vec a Apple nyni prijde se stylusem a uz vidim jak najednou odpurci stylusu ted budou jasat jak je Apple skvely ,ze s timto prisel.

Nejprve „přišel“ Apple s „revolučním“ bezdotykovém ovládání, protože prý nikdo nemá rád stylus. a teď si nechají patentovat toto. Což mě taky přivádí k otázce, v čem je toto tak jiné než ostatní stylusy?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim