reklama

IBM blokuje Siri, iCloud a Dropbox

IBM blokuje Siri, iCloud a Dropbox
2012-05-25T08:44:05+00:00
• 25. 5. 2012
4

IBM stále patří mezi největší společnosti a celkově zaměstnává přes 400 000 lidí po celém světě. Pro tak velkou firmu musí platit určité zásady a vnitřní bezpečností politika. Ta se zřejmě v tuto chvíli změnila a je ještě přísnější něž kdy dřív. IBM zablokovala službu Siri, která je dostupná na iPhonu 4S. Jedná se o osobní asistentku, která disponuje umělou inteligencí. V současné době patří mezi reklamní trháky společnosti Apple, ale i tak ji IBM zablokovala pro všechny své zaměstnance.

Bohužel se nejedná o jedinou blokaci a restrikce se dočkalo i cloudové úložiště iCloud a Dropbox. Hlavním důvodem pro blokaci těchto služeb je strach z úniku dat ze společnosti. V případě cloudových úložišť se to dá celkem chápat, jedná se o velké bezpečností riziko. Zaměstnanci IBM zřejmě nebudou mít k dispozici žádné podobné úložiště.

Tato omezení se týkají 80 000 smartphonů a tabletů, které se připojují do firemní sítě. Zde je velké riziko toho, že by mohlo dojít k úniku dat nebo informací. IBM se hodlá dále zaměřovat na celkovou bezpečnost a již dříve zablokovalo služby Box nebo Google Drive. Výjimku pak dostala služba MyMobileHub, která zablokována nebyla.

Bude zajímavé sledovat, jestli podobnou politiku převezmou i jiné společnosti. Je tu opravdu místo pro strach z takových služeb? U Dropboxu, iCloud, Google Drive a podobných se to dá chápat, ale proč se v zablokovaných službách objevila asistentka Siri? Není tak velký strach z úniku dat přehnaný? Pokud velké společnosti hodlají podobné služby blokovat, mohlo by jim to ubrat na atraktivnosti.

Zdroj: Slashgear

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

pota: hádám že VPN

A jak to dělají? Mají nastavený nějaký block na své Wifi síti a nebo udělali na telefonech JB a nahráli nějakou blokovací aplikaci?

SudruhStopa

25. 5. 2012, 13:54

1: Siri funguje v cloude, takze to co povies sa odosle do Applu a tam sa spracuje. Plus na svoje fungovanie potrebuje udaje z kalendarov a kontaktov, takze sa IBM nedivim.

Cloud bych pochopil, Siri už tedy nevím. Snad možná, že to zatěžuje hodně data a zaměstnavatele by to stálo více. Nebo IBM chce, aby se zaměstnanci věnovali práci a ne zábavě :-) Jinak občas jsou restrikce zbytečné. Nechápu třeba důvod, proč má můj strýc restrikci na svém BlackBerry, že nemůže přijímat obrázky přes BBM.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit