Nokia Carla: uniklé screenshoty odhalují tajemství

Nokia Carla: uniklé screenshoty odhalují tajemství 2012-4-2

Na internet unikly screenshoty očekávané aktualizace Symbianu Nokia OS, která nese kódové označení “Carla”. Objevilo se sice pouze pět screenshotů, ale i z nich lze ledacos odpozorovat.

Carla přijde s novou klávesnicí, která nám silně připomíná klávesnici, kterou Samsung používá u OS Bada. Změn se dočkal také internetový prohlížeč, který nabízí vylepšené uživatelské prostředí. To se také změnilo u hudebního přehrávače, je teď jednodušší a přehlednější. Nový systém si také něco vzal z operačního systému Meego – inspiraci můžeme vidět například v nastavení klávesnice, kde se přepínače převlékly do barev, které jsou pro Meego tak charakteristické.

Určitě největší novinka se ale týká odemykací obrazovky, která dříve nepatřila k nejpovedenějším. Pro odemčení telefonu jste museli stisknout virtuální tlačítko s textem “Odemknout”, nově se bude telefon odemykat pomocí gesta Swipe-to-unlock, tedy pravděpodobně notoricky známým smýknutím po displeji.

nokia_carla_screenshots_leaks_show_new_browser_and_keyboard_6nokia-carla-obr5gsmarena_004 (3)

stažený soubor (3)stažený soubor (2)

A teď k tomu nejdůležitějšímu. Tento update s největší pravděpodobností dostanou pouze nedávno představené Nokie. Jmenovitě se bude jednat o modely Nokia 603, 700, 701 a 808 PureView. Aktualizace se zřejmě nedočkají modely první generace systému Symbian^3 (N8, E7, C7 anebo E6).

Zdroj: gsmarena.com

KategorieČlánkyOstatní

Redaktor si nevyplnil profil

Jarynek

3. 4. 2012, 21:31:58
reply

Moramis: tuším, že N500 bude mít smůlu – už Belle u ní je velkej kompromis vydaný pravděpodobně jenom proto, že to slíbili, a tak nechtěli odvolávat (tedy si přidělat negativa v době, kdy mění plno věcí). N500, jak známo, je poněkud specifický kus HW. Kdyby náhodou Carla pro N500 vyšla, tak budu jenom rád (osobně N500 mám a nestěžuji si na ni), ale nepočítám s tím.

elho_cid

3. 4. 2012, 14:49:59
reply

Nechápu tu podivnost s přejmenováním na Nokia Belle. Když si v telefony vyvolám obrazovku se systémovými informacemi, zobrazí se mi Nokia N8, OS Symbian Belle, založeno na Symbian^3.
Kdo vypustil tu kachnu o Nokia Belle?

torm

3. 4. 2012, 11:42:39
reply

Změna klávesnice, no nevim jak vypadá v Badě, ale jak bylo řečeno výše, tak stejná je v N9 a Swype má taky takovou. Takže spíš než inspiraci v Badě bych hledal jinde.

Změna hudebního přehrávače? Že je přehlednější? No nevim, ze screenshotu jsem vypozoroval pouze novej design tlačítek play, forward, previous. To mi nepřidává na přehlednosti a na jednoduchosti :)

A nejsem si jistej, ale kontextová nabídka v internetovým prohlížeči mi teda přijde hodně ostrouhaná oproti současný. Takže nějaká evoluce nic moc.

Celý mi to připadá spíš jako fake než nějakej únik screenshotů.

chl3b4

3. 4. 2012, 11:22:41
reply

Osobně taky moc nevěřím tomu, že se jedná o zdroje z Nokia. Neřeším rozložení apod., s tím si možná nějaký grafik pohrál, ale čemu nevěřím je fakt, že by naschvál na uniklých screenshotech pro nový NOKIA OS dávali pozadí ANDROID :)

simonphoenix

3. 4. 2012, 11:22:35
reply

Pro Lumcak02 … My češi jsme totiž takovej národ, co mam doma to je nejlepší a to ostatní budu hanit tak je to totiž ze všim třeba s autama podívejte se na diskuse o autech ten co má třeba Oktávku tak vám bude tvrdit že Renault nebo Kia mu nesmí do baráku atd,apod.Ale zpět k tématu já používám Android i Belle a muj názor jest že každej znich má něco do sebe,Bella není o nic horší než Android do každého si stáhnu App.kterou zrovna potřebuji a prostředí má nyní Bella hodně podobný Androidu takže přirovnal bych je oba jako kdybych se mněl rozhodnou třeba mezi Mercedesem nebo Bavorákem …… ?!

moramis

3. 4. 2012, 10:43:08
reply

a co N500 ??????

Rezza

3. 4. 2012, 10:31:30
reply

Tak ta klavesnice az na spodni radek, roztahlost na vysku a jine barvy klaves, je ta sama jako v Harmattanu (tj. N9/N950). Jinak bezne Qt Components aplikace, takze klidne to nekdo mohl zpraskat za par minut v QML nebo to muze byt realne (a i tak je to par minut :D).

djkubas91

3. 4. 2012, 9:57:39
reply

Vlastimil: :D :D Jsou i lidi, kteří si telefon kupují kvůli funkcím, ne proto, jak vypadá ;)

OrcusDei

2. 4. 2012, 21:24:18
reply

LOL, ještě že to je fake :D Prej uniklé screenshoty :D Tyhle screenshoty dělal nějakej grafik totální amatér :D

Vlastimil9

2. 4. 2012, 20:08:53
reply

Osobně si myslím že Symbian a Android jsou nejlepší možná volba.
WP7 sice v něčem graficky dobře vypadá ,ale ty kachle a další věci na nic.
iOS ten snad u mě propadl nejvíc. Nic horšího jsem snad nepotkal. Ten OS prostě nemá žádný šmrnc vše mi přišlo takové hrozně suché. Ale každému se páčí něco jiného.

Lumcak02

2. 4. 2012, 20:04:03
reply

Nechápu veřejné mínění, že symbian nebo Nokia OS je starý a nefunkční systém. Mně osobně přijde propracovaný, rychlý a dospělí. Už na N95 se mi líbil a teď se ještě potvrzuje. Zkoušel jsem si Annu i Belle a nemám k nim žádné výhrady.
Mimochodem používám IOS a dokážu si představit přechod zpět k symbianu bez větších problémů:)