reklama

Xperia active pomáhá záchranářům Horské služby

Xperia active pomáhá záchranářům Horské služby
2012-03-15T14:05:22+02:00
• 15. 3. 2012

Dle tiskové zprávy z 15. března 2012 začali tento týden využívat záchranáři Horské služby ČR chytré mobilní telefony od společnosti Sony Mobile. Konkrétně se jedná o zařízení Xperia™ active, které je typické svou odolností a množstvím funkcí využitelných v náročných podmínkách.

xperia_active_water_feature

O tom, že telefony společnosti Sony (Ericsson) jsou úspěšné, jste se u nás mohli dočíst již dříve. Právě Xperia™ active se ukázala jako velice dobrý smartphone, když získala hned několik ocenění – za skvělý design, výběr materiálu, odolnost a funkce. O tom, proč je právě Xperia™ active to pravé, mluvil jeden ze záchranářů, který ji bude denně používat.

„Xperia active velmi pozitivně oslovila jak mne, tak mé kolegy, kteří se nebojí nových technologií. Pokud bych měl doporučit nový telefon všem záchranářům Horské služby, pak je Xperia active jasnou volbou. Telefon se mnou absolvoval i sněhovou bouři za teploty -12 °C a veškeré funkce telefonu i s mokrým displejem fungovaly naprosto spolehlivě,“ uvedl Marek Fryš, záchranář horské služby, Špindlerův Mlýn.

Z vlastností, díky kterým Xperia™ active získala možnost záchranářům pomáhat, jmenujme 3" displej z minerálního skla s možností ovládání mokrými prsty, technologii Sony Mobile BRAVIA engine pro prohlížení veškerého obsahu i na přímém slunci a v neposlední řadě také vysokou odolnost vůči prachu a vodě. Dalšími (obzvláště v terénu) užitečnými funkcemi telefonu jsou kompas, barometr či kontrola tepové frekvence.

Zdroj: Sony Mobile (tisková zpráva)

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim