reklama

Archos představil svůj „Transformer“ video

Archos představil svůj „Transformer“ [video]
2012-03-15T07:09:21+02:00
• 15. 3. 2012
4

Společnost Asus slaví úspěchy na trhu s tablety, a to hlavně díky variabilnímu Transformeru. Koncept tabletu s klávesnicí, která obsahuje baterii, má úspěch mezi uživateli. Zvyšuje pohodlí při psaní delších textů, dodává potřebnou energii. Průměrně Transformer vydrží na jedno nabití s klávesnicí 14-15 hodin. Tento koncept je natolik úspěšný, že už i společnost HP představila na veletrhu CES v Las Vegas svou verzi tabletu s dokovací klávesnicí. Nyní se zřejmě do tohoto segmentu tabletů chystá i společnost Archos.

image

Nový tablet nese název Archos G10 xs a zjevně poslouží jako levnější varianta Asusu Transformer. Tato novinka se bude automaticky dodávat s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich  a samotný tablet bude tenký pouze 7,6 mm. Při použití dokovací stanice s klávesnicí se navýší jeho tloušťka na 12 mm. Sama společnost ukázala na prezentaci srovnání s novým iPadem.

archos10xs_IMAG0181

Ačkoliv byla tato novinka právě představena, společnost neuvedla žádné informace o specifikacích. Na ty si budeme muset počkat. Rozhodně zajímavější záležitostí je samotná cena, která by se měla pohybovat od 200 do 300 Eur. Tedy 5000 až 7400 Kč, což je méně než u Asusu, ale zde zřejmě není započítaná dokovací klávesnice. S hodnocením ale počkejme, až se Archos podrobí prvním testům a budeme znát jeho skutečnou cenu.

archos2012_IMAG0186

Bude opravdu zajímavé sledovat, jestli se ARCHOS G10 xs ujme a jestli splní aspoň základní očekávání. Nyní se již můžete podívat na upoutávku  na tento tablet.

Zdroj: theverge.com, arctablet.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

ano, na dovolené se hodila možnost vzít si navíc ještě USB flešku s filmy a prohlížet si fotky z připojeného foťáku hned na hotelu :-)
Ale 3G modul jsem nezkoušel, připojuji se k mobilu přes BT.
Jediné omezení je slabší výkon, na DVD a avi to stačí, s MKV od 720 už je problém, 1080 už nedá vůbec. No s ohledem na rozlišení displeje je to vlastně jedno. Takže vlastně akorát Flash videa na netu, ty pokud nejsou optimalizované, tak se trochu trhají. Holt už je to stařeček … po roce :-)

u Archos 70 ti funguje USB host ? Třeba řada Archos Arnova mi přišla super rychlost, vybavení s možností připojení 3G modulu

no už rok mám doma 7″ Archos 70 a jsem s ním spokojený. V té době to byla jasná volba (první levný tablet s kapacitním displejem) a obecně lze asi říci, že se Archos vždy snaží nabídnout co nejvíce za nižší cenu, než konkurence.

jarda.abc

16. 3. 2012, 7:42

Archos

Co říkáte na tablety od levné značky Archos??? Funguje to???

Je škoda, že tento Archos nemá žádné specifikace.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim