VISARC–lepší obraz z displeje na slunci

VISARC–lepší obraz z displeje na slunci 2012-3-5

logoNejvětším problémem současných smartphonů je výdrž baterie na jedno nabití. Bohužel zatím nečekejte revoluci v této oblasti, ačkoliv by mohl přinést řešení grafen, ale o tom jindy. V současnosti záleží, hned po bateriích, na samotném displeji. Nejen jak interpretuje barvy, jaké má rozlišení, ale jak si umí poradit se sluncem. V tomto sektoru se také dělají testy, jak moc je čitelný displej na přímém denním slunci. Možná se blýská na lepší časy.

V Oxford Advanced Surfaces Group Plc možná přišli na řešení tohoto problému pomocí technologie VISARC (Variable Index Single-layer Anti-Reflective Coating). Jedná se o úpravu displeje, která by se mohla co nevidět  objevit na LCD a LED displejích. Daná technologie může snížit odrazivost na 0.3 %. Běžně se v průmyslu dosahuje 1 % a současný cíl je 0.5 %. VISARC tak může přinést celkem výrazný pokrok do technologie displejů, jelikož se dá aplikovat pouze v jedné vrstvě na rozdíl od současné technologie, která se aplikuje v několika vrstvách.

16-VISARC

V tuto chvíli jsou rozeslány vzorky mnohým výrobcům, aby se s danou technologií seznámili a následně ji otestovali. Třeba se dočkáme lepších displejů ještě letos, ale reálný předpoklad je kolem roku 2013. Pokud se tato technologie zkombinuje s technologií oleofóbní fólie Toray, tak se můžeme těšit na opravdu uchvacující displeje.

Zdroj: The Verge

KategorieČlánky
Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.