reklama

Tizen poráží iOS, Android a WP8 v testu HTML5

Tizen poráží iOS, Android a WP8 v testu HTML5
2012-03-25T11:03:49+02:00
• 25. 3. 2012
4

Současný svět mobilních operačních systémů má pouze dva velikány, kteří mají opravdu velké zastoupení na trhu mobilních telefonů. Samozřejmě se jedná o iOS společnosti Apple a Android patřící Googlu. Zbytek mobilních operačních systému se pře o poměrně malá procenta. Příkladem je třeba Windows Phone 7, který stále hledá svou cestu k uživatelům za pomoci finského výrobce Nokia. Zatím není zcela jasné, jestli trhu mobilních telefonů budou dominovat jen dva systémy, nebo se nakonec rozdělí pro tři. Možná trochu zamíchá kartami nováček se jménem Tizen.

Ačkoliv tento nový mobilní operační systém je stále ve vývoji, tak si od něj někteří slibují mnohé. Nahradil totiž původní projekt MeeGo, který byl, a stále trochu je, oblíbený. Za Tizenem stojí dvě velké společnosti. Tou zkušenější je Samsung, který zřejmě vymění Badu za tuto novinku. Druhou firmou je Intel, který se zkouší dostat do mobilního světa například skrze svou platformu Medfield.

Nyní se na webu html5test.com objevil zajímavý výsledek testů připravenosti mobilních prohlížečů na HTML5.

The HTML5 test - How well does your browser support HTML5 -203547

Jak můžete z tabulky vyčíst, Tizen poráží i takové velikány jako Opera Mobile 12 nebo Firefox Mobile 10. S dosaženým skóre 363 bodů převyšuje i iOS, Android a Windows Phone 7. Dokonce se mu podařilo porazit i Chrome Beta. Jen musíme upozornit, že Tizen není oficiálně ještě ani v jednom mobilním telefonu a zatím se na něm pracuje.

Samozřejmě zde vzniká otázka, jestli jsou údaje správné a jestli se jim dá věřit. Pokud si všimnete, tak v tabulce je uveden i systém Windows Phone 8.

Via sammobile.com


Co myslíte, bude Tizen tak dobrý? Dá se údajům věřit?

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Aha. Pan autor se domnívá, že HTML5Test je reprezentativní měřítko kvality prohlížeče a jeho kompatibility se standardy.

anonymousCZ

25. 3. 2012, 14:12

… a jak to vypovídá „o jeho schopnostech“? Odpověď je: vůbec nijak.

anonymousCZ

25. 3. 2012, 14:11

Nechápu. Tizen je evidentne OS. Co má ale společnýho s mobilním prohlížečem?

Navic N9 je velkym adeptem na portaci Tizenu :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim