reklama

Tablety jsou z 90 % připojeny pouze k Wi-Fi

Tablety jsou z 90 % připojeny pouze k Wi-Fi
2012-03-22T13:30:10+02:00
• 22. 3. 2012
4

Včera jsem se s Vámi podělil o informaci o tom, že Uživatelé iPadu 3. generace mají problém s datovými tarify. Narazil jsem ale na studii, která tvrdí, že 90 % používaných tabletů je připojených k internetu přes Wi-Fi. Jak to tedy je?

Ve včerejším článku jsme se věnovali tomu, že nový iPad ve spojení s LTE sítí je příliš silná káva pro datové plány operátorů. Objevily se zprávy o zákaznících, stěžujících si na to, že svůj datový plán vyčerpali během 3 dnů.

Na našem Google+ účtu tuto situaci komentoval jeden ze čtenářů větou: „V Améru neznají WiFi?“ Ano, znají. A podle studie Chetana Sharma využívá pouze WiFi připojení celých 90 % uživatelů tabletů (někteří nikdy neaktivovali na tabletu mobilní modul). Můžeme tedy nejspíše říct, že hlasy, stěžující si na rychlé vyčerpání datového limitu, jsou ojedinělé (ovšem samozřejmě o to hlasitější).

Změnu autor studie očekává s příchodem takzvaných rodinných datových tarifů, kde operátor pro více zařízení poskytne jednotný limit na data. Všechna zařízení pak budou, metaforicky řečeno, ukusovat z jednoho koláče. Americké zákazníky takováto možnost čeká pravděpodobně již letos.

Pokud tedy vyjdeme z toho, že tablety jsou používány v naprosté většině případů s WiFi připojením, můžeme jejich provoz omezit na domov, práci a například nákupní centra, kde jsou přípojné body často k dispozici. Využití doma a v práci si asi dovedeme každý představit – sledování filmů, prohlížení fotek a webu, vyřizování emailů, správa kalendáře a další.

Jak by se ale daly tablety rozumně využít právě v nákupních centrech? Autor článku na webu Media Post navrhuje zaměřit se na rozšířenou realitu (Augmented Reality). Displej tabletu je větší a vejde se na něj tedy více informací, než na displej telefonu. Většina tabletů také obsahuje fotoaparát. Toho by pak mohli využít například prodejci a lákat uživatele takovýchto aplikací reklamami, které by se zobrazovaly přímo na aktuálním záběru nákupního centra pomocí fotoaparátu tabletu.

Jen se podívejte sami, kde všude se dá rozšířená realita využít.

Zdroj: Media Post, Chetan Sharma

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Václav Pavlín

23. 3. 2012, 17:13

radim: Díky, opraveno. Vůbec jsem si to neuvědomil.

No 90% je přídavné jméno, tj. devadesátiprocentní. Číslovka je s mezerou: 90 %, tj. devadesát procent.

Václav Pavlín

22. 3. 2012, 17:47

Co je na tom nepochopitelného? „využívá pouze WiFi připojení celých 90 procent uživatelů“

anonymousCZ

22. 3. 2012, 16:12

„90% uživatelů tabletů“

Devadesátiprocentních uživatelů tabletů?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim