Spisovatelé v Čině ženou firmu Apple k soudu!

Spisovatelé v Čině ženou firmu Apple k soudu! 2012-3-19

Jako by těch soudů neměla kalifornská společnost Apple málo. Tentokrát se sice nejedná překvapivě o patenty, ale o zcela jiný druh nabízeného produktu. Podle 22 čínských spisovatelů, kteří žalují Apple o odškodné ve výši 150 milionů korun, se prodávjí v App Store jejich knihy v elektronické podobě bez povolení.

Podle čínských médií Apple prodává pirátské kopie 95 knih, o kterých se v loňském roce hovořilo, když autoři požadovali zastavení elektronického prodeje u dnes žalovaných titulů. Zahraniční firmy si ale už také delší dobu stěžují v Číně na laxní vymáhání práv ohledně duševního vlastnictví. Tuto potřebu ochrany čím dál více požaduje i větší počet čínských držitelů autorských práv.

Nakonec to tedy vypadá na další soudní zápis z Číny, který se zařadí mezi soudní spor o název iPad a obvinění za špatné pracovní podmínky u čínských dodavatelů. Tentokrát tedy za neoprávněný prodej elektronických knih.

Dotekománie – iOS na Youtube!

Zdroj: Reuters

KategorieČlánkyiOS
Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo necelých 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry, ale nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot, LG G Watch R a Lumii 635.