reklama

Spisovatelé v Čině ženou firmu Apple k soudu!

Spisovatelé v Čině ženou firmu Apple k soudu!
2012-03-19T11:00:16+02:00
• 19. 3. 2012

Jako by těch soudů neměla kalifornská společnost Apple málo. Tentokrát se sice nejedná překvapivě o patenty, ale o zcela jiný druh nabízeného produktu. Podle 22 čínských spisovatelů, kteří žalují Apple o odškodné ve výši 150 milionů korun, se prodávjí v App Store jejich knihy v elektronické podobě bez povolení.

Podle čínských médií Apple prodává pirátské kopie 95 knih, o kterých se v loňském roce hovořilo, když autoři požadovali zastavení elektronického prodeje u dnes žalovaných titulů. Zahraniční firmy si ale už také delší dobu stěžují v Číně na laxní vymáhání práv ohledně duševního vlastnictví. Tuto potřebu ochrany čím dál více požaduje i větší počet čínských držitelů autorských práv.

Nakonec to tedy vypadá na další soudní zápis z Číny, který se zařadí mezi soudní spor o název iPad a obvinění za špatné pracovní podmínky u čínských dodavatelů. Tentokrát tedy za neoprávněný prodej elektronických knih.

Dotekománie – iOS na Youtube!

Zdroj: Reuters

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim