reklama

Samsung vylepšil Face Unlock na Androidu 4.0

Samsung vylepšil Face Unlock na Androidu 4.0
2012-03-29T19:18:06+02:00
• 29. 3. 2012

Nejnovější verze systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich trápí nejednoho majitele mobilního telefonu. Spousta lidí netrpělivě čeká na aktualizaci a jiní ji musí řešit neoficiálním updatem, třeba pomocí CyanogenMod 9. Android 4.0 obsahuje často zmiňovanou novou funkci pro odemykání mobilu, ta se jmenuje Face Unlock. Stačí se podívat na mobil a ten rozpozná svého majitele. Bohužel se záhy objevila chyba tohoto systému odemykání. Lze jej obejít pomocí fotografie. Jedno řešení se tu ale nabízí přímo od Samsungu.

header1

Jeho vývojářský tým si mákl a vylepšil funkci Face Unlock. Nyní vám nebude stačit obyčejná fotografie. Řešení od Samsungu obsahuje detekci mrkání a díky tomu systém ověří, jestli se náhodou nejedná o fotografii. Podle Engadget je zde ještě jedna volba – místo mrkání bude stačit pouhý úsměv. Může se zdát, že se jedná o maličkost, ale v podstatě řeší známý problém.

Unlock-Face-Recognition

Zatím se neví, jestli se toto nedá obejít pomocí nahraného videa, na kterém je majitel mobilu a ještě k tomu mrká nebo se usmívá. Ovšem pořídit takový záznam bude o hodně obtížnější než si dotyčného vyfotit. Nakonec se zřejmě někomu z XDA Developers podaří vydolovat vylepšený Face Unlock a nakonec bude dostupný i pro ostatní mobilní telefony. Proč s něčím podobným nepřišel Google automaticky?

Zdroj: samsungtomorrow.com, engadget.com


Aktualizováno: Vylepšený Face Unlock má být dostupný také v aktualizaci (pouze Android 2.3) pro Samsung Galaxy S.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim