reklama

Reálný zisk z Nového iPadu bude o něco menší!

Reálný zisk z Nového iPadu bude o něco menší!
2012-03-11T11:00:35+02:00
• 11. 3. 2012
2

Pouhé přidání některých zcela nových a zároveň upgrade těch stávající součástek vyšvihne výrobní cenu představeného iPadu na hrubě odhadovaných 310 dolarů (tj. 5 825 Kč) ve verzi 16 GB s LTE technologií, s tímto prvním oceněním nového iPadu přišla společnost UBM TechInsights. Pokud vás zajímají přesně ceny některých komponentů, tak je již sledujte o něco níže.

Retina display, LTE sítě, A5x procesor, 5 MPx fotoaparát, to je menší výčet toho, co si v novém iPadu za 629 dolarů v 16 GB verzi (tj. 11 819 Kč) už brzy budete moci užívat a rozšířit tak svou jablečnou sbírku. A jak se tedy tato další jablečná evoluce promítla v jeho výrobě?

•    Výrobní cena displeje stoupla z 50 na 70 dolarů. (Rozdíl 20ti dolarů je promítán ve způsobu náročnějšího procesu výroby a častější chybovosti).

•    LTE čip vyjde na 21 dolarů, což je 2x více než pouhý 3G modem.

•    A5x procesor stojí 28 dolarů, kdežto A5 vyšel na 22 dolarů.

•    5 MPx fotoaparát vyjde na 17,6 dolarů, stejně jako u iPhonu 4S.

Tyto uvedené ceny nejsou konečné a nejsou v nich zahrnuty vynaložené náklady na vývoj a výzkum a také prodejní marže prodejců. Vedle společnosti UBM TechInsights ještě svůj odhad nezveřejnila firma iSuppli, která většinou svým odhadem cenově převyšuje.

Poslední slovo budou mít jako vždy technici, jakmile se jim dostane do rukou nový iPad a budou mít možnost se detailněji podívat pod kabát celého zařízení. Reálný zisk firmy tak bude oproti předchozímu modelu o něco chudší, ale to podle mého názoru zase nebude velký problém, pokud se jich opět nečekaně prodá nepřeberné množství.

Dotekománie – iOS na Youtube!

Zdroj: UBM TechInsights

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim