Firma Proview s názvem iPad stojí před konkurzem!

Firma Proview s názvem iPad stojí před konkurzem! 2012-3-10

Pokud si ještě pamatujete soudní spor, kde proti sobě stála čínská firma Proview Electronics a americká společnost Apple, tak možná velká přetahovaná o právo používání názvu iPad už brzy skončí zcela jiným způsobem než jak by se dalo očekávat.

Mračna stahující se nad firmou Proview Electronics nevypadají příliš přívětivě. Věřitel firmy, společnost Fubon Insurance chce splatit dluh ve výši 8,68 milionu dolarů (tj. 162,3 milionu Kč) a také požaduje podání žádosti na prohlášení konkurzu.

Samotný činitel místního soudu řekl, že toto oznámení očekává ve velmi brzké době, což vypadá, že na tom firma není po finanční stránce v pořádku a je tak krok od své likvidace. Naopak právní zástupce firmy Proview vyvrací tento fakt s tím, že tyto problémy nemají žádný vliv na probíhající soudní spor.

Zprávy tohoto typu akorát potvrzují to, co bylo již na začátku naznačeno, že společnost Proview Electronics se jen snaží co nejvíce dolarů vydolovat u soudu od firmy Apple, a to nejspíš již nepřipadá v úvahu.

Dotekománie – iOS na Youtube!

Zdroj: Finance.cz

KategorieČlánkyiOS
Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo necelých 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry, ale nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot, LG G Watch R a Lumii 635.