reklama

Nokia a tablet s Windows 8 – Díl druhý

Nokia a tablet s Windows 8 – Díl druhý
2012-03-12T12:57:57+02:00
• 12. 3. 2012

Nová spolupráce Microsoftu a Nokie se zdá být celkem úspěšná. V současnosti můžeme najít 4 mobily od finského výrobce se systémem Windows Phone, kterými chtějí obě společnosti rozvířit vody na trhu se smartphony. Také se dlouho spekulovalo o tabletu od Nokie a do těchto spekulací jsme se také zapojili.

Zdá se to jako obehraná písnička, stále se mluví o finském tabletu se systémem z Redmondu, ale nikdo nic potvrzuje a zatím je v nedohlednu. Touto otázkou jsme se již zabývali, když nepřímo potvrdil existenci tabletu sám Stephen Elop. Tyto spekulace ještě přikořeníme systémem Windows Phone 8 Apollo, o kterém se již nyní proslýchá, že bude podporovat NFC, dvoujádrový procesor a možná se objeví i podpora SD karet (Windows Phone 8 má přinést podporu dvoujader a NFC).

Nedávno Microsoft představil Consumer Preview systému Windows 8 s prostředím Metro. Samozřejmostí bude i verze pro ARM architekturu a tak se zajisté dočkáme tabletu. Prozatím jsme mohli pouze hádat, kdo nakonec jako první přijde s tabletem s Windows 8. Již na základě současné těsné spolupráce můžeme tušit, že to bude přímo Nokia, která zatím nemá zkušenosti s tímto segmentem trhu.

Podle webu DigiTimes přijde finský výrobce mobilů s tabletem na trh během konce letošního roku. Displej by měl mít úhlopříčku 10 palců a srdcem by měl být procesor od firmy Qualcomm, mělo by se jednat o dvoujádro. Více informací zatím není k dispozici a zřejmě si vše ještě nějakou dobu nechají obě firmy pro sebe. Na tablet od Microsoftu čekáme opravdu dlouho a bude velmi záležet na tom, jak obstojí na trhu s prvním kouskem. Neúspěch by mohl být doslova zdrcující pro obě firmy a mohly by tak kompletně zamrznout pouze na trhu s mobily.

Zdroj: DigiTimes

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim