reklama

Microsoft vyvíjí lepší dotykový displej video

Microsoft vyvíjí lepší dotykový displej [video]
2012-03-09T17:53:39+02:00
• 9. 3. 2012

Již nějakou dobu tu máme éru kapacitních dotykových displejů, které zvládají multitouch. V tomto směru se zdá, že není potřeba dále vyvíjet, ale Microsoft si myslí, že tu je ještě prostor pro zlepšení.

Při ovládání smartphonu nebo tabletu prsty nevidíme důvod něco zlepšovat, dokud ale nedojde na samotné kreslení v nějaké aplikaci. Dnes si již můžete vybrat, jestli hodláte nakreslit nebo napsat nějakou poznámku prstem nebo stylusem, ale nejedná se o plynulou nebo pohodlnou práci. V současnosti všechna zařízení mají určité zpoždění mezi kresleným a zobrazovaným tvarem. V průměru se toto zpoždění pohybuje kolem 100 milisekund.

image

Microsoft si myslí, že se jedná o příliš dlouhou dobu a chce ji razantně zkrátit. Ze 100 milisekund se chce reálně dostat na 1 milisekundu, což by byl opravdový pokrok. Prozatím Microsoft nemá funkční prototyp dotykového displeje, ale již může demonstrovat současné výsledky výzkumu s využitím projektoru. Paul Dietz z Microsoftu na videu demonstruje novou technologii.

Zřejmě ještě bude nějakou dobu trvat, než se taková reakční doba dostane do každého zařízení. Zajisté by našla uplatnění u nejednoho umělce nebo i běžného majitele smartphonu nebo tabletu.

Zdroj: The Verge

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim