Utter! – konkurent pro Siri na Androidu? [video]

Utter! – konkurent pro Siri na Androidu? [video] 2012-2-15

Závidíte majitelům iPhonu 4S, že mají Siri? Přitom byste chtěli něco podobného používat i na vašem Androidu? Před nějakou dobou se k nám dostali informace o projektu Majel, který by mohl být konkurentem pro Siri, ale zatím se toho moc neví, prakticky nic. Ale nemusí s tímto způsobem ovládání dojít jen velká společnost. Vývojáři z XDA Developers přicházejí s aplikací “Utter!”.

image

Díky této aplikaci můžete nejen otevírat aplikace, ale také napsat sms bez tohoto, aby jste ji otevřeli a pak až diktovali nebo psali text. To není vše, Utter má také hlasové rozhraní a tak vám může odpovídat. Navíc má také “smysl” pro humor. Třeba vám dokáže odpovědět na otázku Života, Vesmíru a vůbec nebo si dokáže utahovat ze Siri pro iOS. Na následujícím videu můžete vidět 22 minut příkladů, jak aplikace funguje.

Za touto aplikací stojí developer Brandall z XDA Developers a zatím poukazuje na to, že se vše nachází v raném stádiu vývoje. Utter! využívá hlasový engine IVONA z Android Marketu, který je ve verzi beta. Prozatím si Utter! nemůžete stáhnout, ale je to ukázka toho, že i na Androidu se můžete brzy dočkat pořádného hlasového ovládání.


Osobně mám tušení, že tento člověk by se mohl dostat do hledáčku samotného Googlu.

KategorieČlánkyVidea
Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.