MWC 2012: Vodotěsné čtyřjádro od Fujitsu

MWC 2012: Vodotěsné čtyřjádro od Fujitsu 2012-2-22

Japonci míří do Barcelony vydobýt zpět zašlou slávu na starém kontinentu. První návrat ohlásil Panasonic s voděodolným smartfonem Eluga. Dalším výrobcem, který si chce podmanit zákazníky, je Fujitsu. Již před nějakou dobou prozradil v deníku Financial Times své velké plány na dobytí evropského trhu. Zatím není znám název smartphonu, který bude mít svou premiéru v Barceloně, ale už teď za něj mluví parametry.

Srdcem telefonu bude výkonný čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 3, čímž kromě vysokého výkonu slibuje Fujitsu dlouhou životnost baterie. Displej má úhlopříčku 4,6 palce a celé tělo bude odolné proti vodě a prachu. Zajímavostí je přítomnost snímače otisků prstů, což není pro telefony s Androidem obvyklé. Když už jsem se zmínil o systému, tak Fujitsu přijde rovnou s Ice Cream Sandwich. V čem se chce Fujitsu odlišit, je foťák. Bude mít rozlišení 13,1 MPx. Podle Fujitsu je to krok kupředu. Záplava nových modelů od výrobců na evropském trhu bude markantní, což je pro Android jedině dobře.

Zdroj: unwiredview.com

KategorieAndroidČlánky
Lukáš Vaculík

Technologie mění svět a mění lidi. Zajímám se o dopad technologií na společnost. Zabývám se smartphony, tablety, počítači a podobně. Kromě toho jezdím ve volném čase na kole, občas hraji hry, fotím a píšu články. Pracuji jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

LiberaleMiguel

24. 2. 2012, 18:02:38
reply

13,1MPx foťák je krok ku předu ? ale no ták….