reklama

webOS jako Open Source ještě letos

webOS jako Open Source ještě letos
2012-01-26T07:40:53+01:00
• 26. 1. 2012

webos-3-0-2kxr-460

Společnosti HP se poněkud nedařilo s operačním systémem webOS, ačkoliv si našel své fanoušky a vývojáře. Původním záměrem bylo, kompletně ukončit vývoj tohoto systému a zastavit výrobu zařízení, které jej využívají. V současnosti dochází k naplnění druhé části. HP dává ruce pryč z mobilního světa, ale vývojáři a milovníci systému webOS mohou být šťastní. Ještě letos se z tohoto systému stane kompletně Open Source.

Enyo JavaScript Application Framework-073749

Začalo se tak dít již tuto středu, kdy byl uvolněn vývojářský nástroj Enyo 2.0 pro webOS. S tím souvisí základní materiály, příručky a nebo také fórum. Vše můžete najít na adrese enyojs.com. Celý proces přechodu tohoto systému na open source bude trvat několik měsíců, HP totiž zvolilo cestu uvolňování po částech. Zde je RoadMapa postupného uvolňování:

HP to Commit webOS to Open Source by Fall 2012-073215

V září tohoto roku by mohl být tento systém kompletně uvolněn jako open source a získá nový název, který jej oddělí od stávající uzavřené verze, Open webOS 1.0. Možná se ještě setkáme s tímto systémem na nějakém smartphonu, ale bude to těžká cesta pro vývojáře. HP se zavázalo, že nadále bude dělat podporu i pro Open webOS.

Zdroj: intomobile.com, palm.com


Má tento systém nějakou budoucnost? Setkáme se s ním ještě v nějakém mobilním zařízení?

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim