reklama

NFC v mobilech míří na letiště

NFC v mobilech míří na letiště
2012-01-26T07:00:02+01:00
• 26. 1. 2012

Když se dnes řekne NFC (Near Field Communication), tak si dost často představíme nějakou platbu pomocí mobilního telefonu. Samozřejmě se tato technologie neobjevuje pouze v mobilních telefonech, ale rozhodně tímto směrem míří do budoucna. V nedaleké budoucnosti budeme moci přiložením mobilního telefonu s NFC třeba nastoupit do letadla, mobil jako letenka.

hand-comms

V současné době se pracuje na tomto způsobu využití a probíhají zkoušky. Za vším stojí dvě společnosti, mobilní operátor Orange a společnost SITA, která se zaměřuje na vylepšení cestování letadlem a na IT, s tímto spojené. Výsledkem jejich spolupráce je SIM karta s NFC čipem, která vám umožní nastoupit do letadla bez toho, aby jste si museli letenku tisknout nebo ji přenášet v podobě obrázku na mobilu.

image

Tento nový způsob se zejména zaměřuje na bezpečnost. U 2D letenek se může očekávat falšování, kopírování a jiné praktiky, které poškozují letecké společnosti. U takové “NFC letenky” se tyto problémy odstraňují. Na videu níže se můžete dozvědět, že pro využití mobilu jako letenky nemusí běžet žádná speciální aplikace, dokonce nemusí být telefon ani zapnut.


SITA demonstrates NFC for airport check-ins by perseusp

Tento způsob je určen pro telefony, které nejsou vybaveny technologií NFC. Lze vidět, že budoucnost patří technologii NFC a budeme moci mobilním telefonem nejen platit za nákup, ale také otvírat dveře v hotelu, objednávat si jídlo nebo využívat jako letenku.

Zdroj: nfcworld.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim