reklama

WebGL v každém Androidu video

WebGL v každém Androidu [video]
2012-01-26T09:27:23+01:00
• 26. 1. 2012

Budoucnost internetu patří HTML5, aspoň tedy standardním počítačům a notebookům. S pojmem HTML5 souvisí i technologie pro zobrazování 3D grafiky. Zde se hlavně využívá technologie WebGL, tedy kromě IE od Microsoftu. WebGL je zkratka Web-based Graphics Library, jinak řečeno, jedná se o technologii, která přináší 3D grafiku akcelerovanou hardwarem do webového prohlížeče. Společnost Sony Ericsson již koketovala s touto technologií u Androidu 2.3 a dostala zpětnou vazbu, z které vyvodila jednoduchý závěr, WebGL musí být v každém Androidu.

WebGL_on_Xperia_ion_small

V současnosti se nechal slyšet Anders Edenbrandt, hlavní softwarový architekt společnosti Sony Ericsson, že WebGL musí být dostupný pro všechny mobily se systémem Android 4.0. To znamená, že WebGL podporu dostanou všechny mobily od Sony Ericssonu, které získají aktualizaci na Android 4.0. Firma jde ještě dál, svou implementaci WebGL do mobilního webového prohlížeče hodlá uveřejnit jako open source (otevřený zdrojový kód).

Celkem skvělá zpráva, nyní budou moci podporovat tuto technologii i další prohlížeče, třeba Dolphin HD, Opera Mobile, Firefox Mobile a další. A o co se vlastně jedná? Na videu níže můžete vidět WebGL v praxi, všechno se odehrává ve webovém prohlížeči.

Zdroj: developer.sonyericsson.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim