reklama

Lenovo K800- Intel vystrkuje růžky

Lenovo K800- Intel vystrkuje růžky
2012-01-11T07:47:20+01:00
• 11. 1. 2012
2

Společnost Lenovo nepatří mezi výrobce, kteří mají velký úspěch ve světě mobilních telefonů. To samé se dá říci i o společnosti Intel, která doposud čekala a zřejmě si nechala ujet vlak. Trh s mobilními telefony ovládla architektura Arm a nyní bude velmi těžké vytvořit konkurenční architekturu, která vyrovná poměry na trhu. Intel to i tak zkouší, ale úspěch není zaručen.

intel-talktime-550x275

Lenovo K800 je první smartphone, který je poháněn platformou Medfield od Intelu, ale prakticky se jedná o Atom. Specifikace se nezdají nijak úžasné, taktovací frekvence Atomu Z2460 je 1.6GHz a jedná se pouze o jedno-jádrový procesor, ale s hyperthreadingem. Ale není to jen procesor, jedná o SoC (System on Chip) a tak obsahuje i další součásti, například grafický chip PowerVR SGX 540. Lenovo K800 má TFT displej s úhlopříčkou 4.5 palce s rozlišením 720p a 8MP kamerku. Na samotný telefon se můžete podívat v následující fotogalerii.

O mobilu se toho moc neví, ale má disponovat plnou konektivitou a všemi standardními funkcemi. Zatím obsahuje Androidem 2.3, ale má se také dočkat aktualizace na Android 4.0 ICS. První zamíří Lenovo K800 na čínský trh, později se snad objeví v Evropě. Bohužel neznáme ani datum uvedení a ani cenu.

Nyní se vraťme k samotné platformě od Intelu, která především slibuje menší drancování baterie, ale přes to i slušný výkon. V benchmarku SunSpider webové prohlížeče předstihl Samsung Galaxy Nexus.

43533

I v ostatních testech si vedl velmi slušně, ale nyní se podívejme na jeho spotřebu, kde již není králem a patří spíše mezi průměr. Do souboje se postavil iPhone 4S a Samsung Galaxy S II.

AnandTech - Intel's Medfield   Atom Z2460 Arrive for Smartphones  It's Finally Here-073331

Jak je vidět, tak v pohotovostním režimu je na prvním místě, ale spotřebovává pouze o 1mW méně, než starší platforma Exynos na SGS2. U hovorů na 3G síti se mu daří porážet pouze iPhone 4S, ale nakonec prohrává v běžné činnosti, jako je sledování videa v 720p.

Zdroje: anandtech.com, androidpolice.com, engadget.com


Podle dostupných informací přijde i společnost Motorola s touto platformou v mobilních telefonech. Odhadujeme, že se bude jednat pouze o jeden mobil, na kterém se ukáže, jestli vůbec bude mít úspěch.

Podaří se Intelu uspět s touto platformou? Jaký je váš názor?

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

schneeberg

11. 1. 2012, 18:24

Tak to jsem zvědavý, kde je pravda,protože Engadget uvádí stejný benchmark s výsledkem nějak 1971 ,takže jen o fous lepším.

Osobně si myslím, že u telefonu a jeho úspěchu rozhoduje hlavně OS, když to bude rychlé, úsporné s Androidem za slušnou cenu, nevidím problém proč by to nemělo uspět. Android platforma je velmi rozmanitá tak v rozdílném HW nevidím problém.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim