reklama

Moneto: NFC pro každý Android a iPhone

Moneto: NFC pro každý Android a iPhone
2012-01-11T16:43:51+01:00
• 11. 1. 2012
17

Nemá Váš mobil NFC? Nevadí. Od teď nebudete muset čekat na nové modely s podporou této technologie. Společnosti DeviceFidelity a Spring Card Systems přicházejí s microSD kartou Moneto, která obsahuje NFC čip a anténu. Tato novinka byla vyvíjena několik let a je určena pro platby prostřednictvím systému MasterCard PayPass.

Moneto je již nyní dostupné pro iPhony v podobě pouzdra za 80 dolarů s 10 dolary pro platby. Moneto microSD karta pro mobilní telefony se systémem Android bude dostupná během několika týdnů za 30 dolarů. Instalace bude jednoduchá, vložíte tuto microSD kartu do mobilu a ještě nalepíte zvláštní štítek na baterii mobilu. Tato nálepka pouze napomáhá se signálem NFC. U obou verzí budete muset navíc nainstalovat aplikaci na mobil.

moneto-645x274

Na stránkách moneto.me se následně v Q2 2012 dozvíte, které smartphony s Androidem jsou podporovány. Samozřejmě se tento seznam bude neustále rozšiřovat a tak by se měl dočkat téměř každý. Jedná se o celkem významný krok u této technologie, který pomůže z rozmachem bezkontaktních plateb pomocí mobilu.

Zdroj: moneto.me, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

NFC v telefonu mám a zatím je mi úplně k ničemu.

michell888

18. 1. 2012, 14:23

Takže abych to zkrátil… Milí Ježíšku, toto NE

2 Čáslava Lubomír To teda bude a čekám na to už pěkně dlouho :/ jenže se po tom nějak slehla zem :( jako sd karta s uložištěm ok, ale jako sim je to určitě rozumnější volba.

Na těchto stránkách píšou, cituji: „And don’t worry if your device relies on only the SD card for storage, Moneto’s NFC card will also work as regular storage for Android“

Takže to bude současně sloužit i jako úložiště dat.

http://www.pocketables.net/2012/01/moneto-brings-nfc-to-the-iphone-and-almost-any-android-device.html

no podle vseho tam asi tak tak nacpali svoji technologii a na nejaky pam.cip nezbude flek. takze totalne spatne, vhodne do telefonu co maj svou interni pamet 8-16GB,coz je minimum a spise ve vyssi tride a leckdy tato vyssi trida NFC ma a nebo mit v nasledujicim modelu bude.

PW

Čáslava Lubomír

17. 1. 2012, 11:51

No problém bude asi v tom, že ta karta bude muset být v určité kapacitě resp. kapacitách aby se na ni dala uložit ještě data. Vytahovat kartu s daty jen za účelem použití NFC mi přijde jako pitomost. Btw. Pokud to lze narvat na tak mrňavou kartu nebylo by efektivnější do NARVAT rovnou na SIMku ? Vyměním u operátoru za novou a jedu ne ?

Jaroslav Vlček

17. 1. 2012, 11:22

omlouvám se nevšiml sem si té věty :-) a za ten příspěvek předtím taky

Přemysl Vaculík

VIP 17. 1. 2012, 11:14

_m0p_: „…Moneto je již nyní dostupné pro iPhony v podobě pouzdra…“

Jaroslav Vlček

17. 1. 2012, 11:03

Proč je v nadpise iPhone když microSD nepodporuje, nebo se pletu?

re: Sodobar No teda ty jsi docela vtipálek, protože nazvat jaký-si propojovací kablík bimbáskem tak to by mě fakt nenapadlo ! A ještě k tomu napsat Přicházím k pokladně, vytáhnu z kapsy bimbásek ?! cože ?
A teď si představ že za tou pokladnou bude sedět nějaká pohledná slečna a ty napíšeš vytáhnu z poklopce svůj bimbásek a … už tě vezou za veřejný pohoršování ! A navíc naco to řešit nějakým propojovacím kabelem, když NFC je bezdotykový !

Sodobar: jj, Apple tomuto jde naproti svým Dock Connectorem, snad se něco časem objeví.

Já bych to řešil připojením nějakého bimbásku do usb. Přicházím k pokladně, vytáhnu z kapsy bimbásek, napojím, zaplatím, schovám bimbásek a odcházím. Už dlouho na něco takového čekám…

Přemysl Vaculík

VIP 12. 1. 2012, 16:08

NemoCZ: s tím se počítá a proto tam je ta nálepka, která pomáhá signálu NFC.

Copak měnit paměťovky, to je to nejmenší… Problém bude například pokud má mobil kovový kryt.

Haluskaaa

12. 1. 2012, 11:56

To mi přijde vskutku debilní přehazovat před každou platbou paměťovky :) Pokud to bude v kombinaci i s úložným prostorem, tak OK.

A data budu mít kde?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim