reklama

Dianne Hackborn: Na slovíčko s inženýrkou Googlu

Dianne Hackborn: Na slovíčko s inženýrkou Googlu
2012-01-14T15:18:38+02:00
• 14. 1. 2012
1

Tato žena ráda mluví s komunitou a probírá různá témata okolo Androidu. V příspěvku na Google+ se rozmluvila na téma baterií a vliv smazání statistik o baterii na jejich životnost. Konkrétně se jedná o soubor batterystats.bin umístěn v data/system/.

Pokud často instalujete uživatelské ROM, tak právě Wiping Battery je součástí Recovery menu a doporučuje se provést při každé nové instalaci, avšak jak se dozvíte později, je to zcela zbytečné. Ti, co jej mažou jen z vlastní intuice jsou pak úplně vedle.

Mnoho lidí si myslí, že indikátor baterie v oznamovací oblasti je ovlivněn tímto souborem, ale pravda je někde jinde. V tomto souboru jsou uložena data o provozu nainstalovaných aplikací a jejich udržení během restartování nebo výměny baterie. Posléze jsou tato data využita k výpočtům o využití baterie v položce aplikace. Kupříkladu jsou zde uloženy informace o době zamknutí obrazovky a jasu. Tyto informace nemají žádný dopad na stav baterie nebo její životnost. Mazáním těchto údajů si určitě v tomto ohledu nepomůžete. Tímto je uzavřen další mýtus kolující okolo baterií.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Jan Tomsa

14. 1. 2012, 16:04

No dobre. Ale nekdy se telefon zance vypinat treba pri 16% baterie a v tomhle pripade mi treba Battery calibrator free pomuze v tom, ze se to potom vypina opravdu az skoro na nule…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat