Dianne Hackborn: Na slovíčko s inženýrkou Googlu

Dianne Hackborn: Na slovíčko s inženýrkou Googlu 2012-1-14

Tato žena ráda mluví s komunitou a probírá různá témata okolo Androidu. V příspěvku na Google+ se rozmluvila na téma baterií a vliv smazání statistik o baterii na jejich životnost. Konkrétně se jedná o soubor batterystats.bin umístěn v data/system/.

Pokud často instalujete uživatelské ROM, tak právě Wiping Battery je součástí Recovery menu a doporučuje se provést při každé nové instalaci, avšak jak se dozvíte později, je to zcela zbytečné. Ti, co jej mažou jen z vlastní intuice jsou pak úplně vedle.

Mnoho lidí si myslí, že indikátor baterie v oznamovací oblasti je ovlivněn tímto souborem, ale pravda je někde jinde. V tomto souboru jsou uložena data o provozu nainstalovaných aplikací a jejich udržení během restartování nebo výměny baterie. Posléze jsou tato data využita k výpočtům o využití baterie v položce aplikace. Kupříkladu jsou zde uloženy informace o době zamknutí obrazovky a jasu. Tyto informace nemají žádný dopad na stav baterie nebo její životnost. Mazáním těchto údajů si určitě v tomto ohledu nepomůžete. Tímto je uzavřen další mýtus kolující okolo baterií.

Zdroj: xda-developers.com

KategorieČlánky
Lukáš Vaculík

Technologie mění svět a mění lidi. Zajímám se o dopad technologií na společnost. Zabývám se smartphony, tablety, počítači a podobně. Kromě toho jezdím ve volném čase na kole, občas hraji hry, fotím a píšu články. Pracuji jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

power1000

14. 1. 2012, 16:04:13
reply

No dobre. Ale nekdy se telefon zance vypinat treba pri 16% baterie a v tomhle pripade mi treba Battery calibrator free pomuze v tom, ze se to potom vypina opravdu az skoro na nule…