reklama

Asus umožní odemknutí Transformeru Prime

Asus umožní odemknutí Transformeru Prime
2012-01-25T07:30:04+01:00
• 25. 1. 2012
8

V poslední době si můžeme všimnout, že výrobci mobilních telefonů a tabletů začínají více naslouchat svým zákazníkům a hlavně komunitě vývojářů. Dříve se výrobci bránili, aby někdo zasahoval do systému jejich výrobků. Nyní je situace jiná – nejenže poskytují softwarové nástroje, zdrojové kódy ale dokonce samotná zařízení. Příkladem mohou být firmy HTC a Samsung. Asus začíná také naslouchat komunitě a vyslyšel vstříc její stížnosti na uzamčený bootloader na tabletu Transformer Prime.

Uzamčený bootloader znesnadňuje práci na komunitních verzích systému Android. Proto se Asus nechal slyšet na twitteru, že nástroj pro odemknutí Tranformeru Prime bude dostupný během února. To umožní komunitě naplno prozkoumat všechny možnosti tohoto neobyčejného tabletu. Musíme upozornit, že tímto nástrojem porušíte záruční podmínky, takže si pečlivě rozmyslete, jestli se do tohoto dobrodružství pustíte.

Twitter   @ASUS  Just got word that the roo ...-071658

Únor má být celkově bohatý na novinky od Asusu, nejenže vydá nástroj pro odemknutí, ale v tomto měsíci se mohou dočkat vlastníci první generace Transformeru. Ten by měl získat taktéž aktualizaci na Android Ice Cream Sandwich 4.0.x

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Peťa Shvecik

25. 1. 2012, 11:54

Premek: tak to jo ;)

Přemysl Vaculík

VIP 25. 1. 2012, 11:39

shvecik: bylo to myšleno všeobecně, uveřejňuje třeba zdrojové kódy, komunitě zasílá zařízení atd.

Peťa Shvecik

25. 1. 2012, 11:37

Jak to autor myslel stim odemykanim bootloaderu u samsungu??? ja nemel otvreny ani cwm? jinac bych rekl ktomu prispevku nademnou, transforme prim ti na windowsech nepojede dokud dokud nebude podporovat arm procesory, pak mozna prijdou i ovladace pro ostatni zarizeni vnem…

ak niekto použije niečo, čo oficiálne vydal výrobca, tak stráca záruku? Ako vtip je to dobré.

A ja bych zase hooodne ocenil, kdyby to umelo tisknout penize, ktere budou prave, ale o tom taky silne pochybuju, ze to pujde… (doufam, ze je jasne, co jsem tim chtel rict…)

Ja bych hooodně ocenil kdyby tam sel dat i windows ale o tom silne pochybuju ze to pujde

Přemysl Vaculík

VIP 25. 1. 2012, 8:10

Čáslava Lubomír: Asus na to pouze upozorňuje.

Čáslava Lubomír

25. 1. 2012, 8:01

Porušení záručních podmínek ? A co mi před uplatněním záruky brání v tom, abych do tabletu natáhl opět uzamčený origo systém ? Leda by ta reklamace byla z důvodu totálního pádu systému, který by už nešel nastartovat.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim