reklama

Microsoft si patentoval mobil s modulární konstrukcí

Microsoft si patentoval mobil s modulární konstrukcí
2011-09-23T16:42:16+01:00
• 23. 9. 2011
1

Už jsme si zvykli, že nejrůznější firmy si v dnešní době patentují i ty nejmenší a nejhloupější technologie nebo vylepšení. Někdy se jedná až o neskutečně obecné patenty. Tentokrát si Microsoft patentoval modulární mobilní telefon, jedná se o celkem nezvyklou věc, jelikož sám zatím neuspěl s mobilními telefony. Zatím se předpokládá, že uspěje s Windows Phone 7 a aktualizací Mango.

WP7

Ale zpět k jeho patentu na modulární telefon. Už jste mohli vidět telefony s vysunovací qwerty klávesnicí, s gamepadem anebo dokonce s reproduktory. Microsoft se poměrně překonal a patentoval si telefon, který prakticky může mít cokoliv na vysunovací konstrukci. Samotný obrázek vám napoví, o jak jednoduchý ale geniální nápad se jedná (z našeho pohledu).

mico-modu-patent-0923-2011 (1)

Prakticky tímto odboural potřebu si kupovat herní mobil, mobil na práci a psaní atd. Samozřejmě myslel i na ty, co nepotřebují žádné takové rozšíření a potřebují delší životnost baterie. Jednoduše vyhodíte třeba qwerty klávesnici a vložíte baterii. Některé moduly budou zřejmě spojeny bezdrátově.

Zdroj: engadget


My za toto Microsoft chválíme a doufáme, že se jednou takový mobil opravdu objeví v reálné podobě.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Už to nedohledám, ale jsem si jist, že jsem to jako koncept viděl už nějaký rok zpět.
Ale o tom patenty jsou.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim