reklama

Microsoft: Lov na vývojáře

Microsoft: Lov na vývojáře
2011-09-22T09:32:32+01:00
• 22. 9. 2011

Když Nokia oznámila přechod k systému od Microsoftu, bylo jasné, že Symbian čekají problémy. Jedním z největších problémů, který může nějakou mobilní platformu potkat, je nedostatek aktivních vývojářů a jejich aplikací. Nokia se spolu s Microsoftem snaží přetáhnout velkou masu Symbian vývojářů směrem k WP7 a co nejvíce jim přechod ulehčit. Spolu tedy představili vývojářský “překladač”.

microsoft-nokia

Microsoft již nyní podporuje tzv. API Mapping tool pro iOS a Android. Nyní tedy Microsoft ve spolupráci s Nokii představil i verzi pro překlad ze Symbianu na WP7.

K čemu API Mapping tool slouží?

Jedná se o vývojářský nástroj, který pomáhá vývojáři, jež vyvíjí pro nějakou platformu (v tomto případě Symbian), s přechodem na platformu jinou – Windows Phone. Vývojář vloží funkci, určenou pro vyvolání dané API v Symbianu, do překladače, který mu vrátí odpovídající třídy a metody pro Windows Phone 7.


Pro Symbian vývojáře je to výborná nabídka. Pokud chtějí pokračovat ve vývoji pro mobilní platformy, musí se rozhodnout, ke které přejdou. Pokud je budou Microsoft s Nokii podporovat a motivovat, mají šanci získat velké množství z nich na svou stranu. Jestli chce Microsoft dohnat konkurenci a Nokia získat silný systém, mají se co ohánět.

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim