reklama

Galaxy S získá Android 2.3 ?!

Galaxy S získá Android 2.3 ?!
2012-09-30T14:23:38+01:00
• 26. 2. 2011

samsung-galaxy-s-android-2

Zřejmě jeden z nejprodávanějších smartphonů Samsung Galaxy S GT-i9000 se nedávno dočkal konečně updatu na Android 2.2 a jak je většinou zvykem, málo kdy se mobil dočká výrazné aktualizace po druhé. Na internetu se ovšem objevují i zprávy, že by se Galaxy S měl dočkat aktualizace na Android 2.3 a to konkrétněji již v březnu (tohoto roku). Tato zpráva se objevila v Německu a to prostřednictvím sociální sítě Twitter.

Samsung-Galaxy-S-Gingerbread-Update

Samozřejmě se nejedná o nic velkého, prostě někdo zveřejnil příliš malou zprávu o nějaké aktualizaci. Samotná společnost Samsung se k tomuto nevyjádřila a tak nám zbývá pouze čekání na to, jestli se opravdu majitelé dočkají druhé výrazné aktualizace. Ale dnes se podíváme na několik vodítek, které naznačují, že by se mohla objevit aktualizace na Android 2.3 pro mobily Samsung Galaxy S GT-i9000.

Za 1. : Samsung vyrobil jako první mobilní telefon s Androidem 2.3 a to Google Nexus S, který sám o sobě vychází z Galaxy S. Tudíž jako první měl přístup ke zdrojovým kódům k této verzi Androida. Oba mobily nejsou až tak moc rozdílné a portace by nemusela být až tak obtížná.

ADA37a1dc_nexus_s_1

Za 2. : V Německu se začne prodávat upravená verze Samsungu Galaxy S ve verzi GT-i9003. Změna spočívá v použití displeje, který už nebude  Super AMOLED, ale Super Clear LCD. První zprávy mluví o tom, že by se měl prodávat již s Androidem 2.2 a tak by se měl podle logiky dočkat aspoň jedné zásadnější aktualizace (na Android 2.3 pravděpodobně).

galaxy_sl_i9003
Vlevo Galaxy S se Super AMOLED, vpravo s Super Clear LCD

Za 3. : Nedávno jsme se mohli dozvědět i o chystaném multimediálním přehrávači Samsung GALAXY S WiFi 4.0. Jednoduše řečeno se jedná o Samsung Galaxy S, akorát bez GSM modulu, ale plně pod nadvládou Androida. Na svém českém blogu společnost Samsung vydala zprávu k tomuto zařízení:

“Samsung GALAXY S WiFi 4.0, který je vybaven technologií WiFi 802.11 b/g/n a operačním systémem Android 2.2 „Froyo“ (při komerčním uvedení na trh jej bude možno modernizovat na verzi 2.3 Gingerbread)……”

Zde si můžete celou zprávu přečíst: Samsung GALAXY S WiFi 4.0 – chytrý krok vpřed

To by možná stačilo, ale nejsou tyto 3 vodítka dostatečná k tomu, že je tu reálná šance na aktualizaci pro Galaxy S? Prozatím není nic známo blíže, ani to, jestli se máme vůbec na něco těšit nebo v něco doufat. Snad se brzy dozvíme bližší informace.

samsung-galaxy-s-android-2.3-update

Pokud se Galaxy S nedočká oficiální aktualizace na Android 2.3, tak je tu ještě jedna cesta k němu, byť neoficiální. Právě přešla neoficiální verze Androida pod názvem CyanogenMod 7 do stavu Test Release pro Galaxy S, bohužel stále není možné ji běžně používat a nemá vychytané mouchy, ale určitě se dočkáme verze Stable (stabilní), přece by nestopli už tak pokročilou práci Mrkající veselý obličej

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim