reklama

Huawei Idea X5 a X6 : tentokrát vybavení Androidi!

Huawei Idea X5 a X6 : tentokrát vybavení Androidi!
2012-09-30T14:24:41+02:00
• 25. 10. 2010

Čínský Huawei představil dva nové androidí telefony. Tentokrát to není žádný low-end, Číňané se pustili rovnou do nadupaných smartphonů. Obě dvě novinky běží na operačním systému Android verze 2.2 Froyo a podporují vysokorychlostní datové sítě HSPA+.  Jsou vybaveny stejným fotoaparátem  s rozlišením 5MPx a nechybí jim v současné době nezbytné Blutetooth a Wi-Fi.

Huawei Idea X6

image

První z nich dostal název Idea X6. Vzhledově připomíná Motorolu Droid X. Má veliký 4,1 palcový dotykový kapacitní displej s rozlišením 800 × 480 bodů. Je poháněn 1 GHz procesorem Qualcomm Snapdragon, 512MB RAM a 2 GB ROM. Do výbavy také dostal nový grafický čip, jehož pomocí zvládne přehrávat HD a Flash videa. Fotoaparát umí natáčet videa v rozlišení 720p. Výrobce nezapomněl ani na A-GPS, HDMI, FM tuner a slot pro paměťové karty.

image image image image

Huawei Idea X5

image

Druhá novinka je menších rozměrů i  slabší vybaveností. Proto výrobce nejspíše zvolil název o jednotku nižší, tedy Idea X5. Dotykový displej má tentokrát 3,8″. Procesor i fotoaparát je totožný s jeho kolegou. Nenajdeme však už u něj HDMI výstup.

image

Telefony by se na trhu měly objevit ke konci roku 2010 nebo krátce po Novém roce 2011. Je pravděpodobné, že se tyhle sympatické mašinky dostanou i mimo Čínu, čekat tak budeme jen na informace o ceně…

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Roman Taliano

Zakladatel mobilního blogu Dotekománie. Stále věrný své značce HTC. Fanoušek dotykových tabletů, telefonů ale i her a počítačů. Sportovní nadšenec ( cyklistika, fotbal, florbal a plavání ), ale také fanoušek.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat