reklama

Android Gingerbread SDK již příští týden?

Android Gingerbread SDK již příští týden?
2012-09-30T14:01:33+02:00
• 13. 10. 2010
4

Svět nyní zaplavují mobilní telefony s nejnovější verzí mobilního operačního systému Android 2.2 FroYo a mnozí se modlí, aby i jejich telefon získal aktualizaci na tuto verzi. Ale zvěsti na internetu hlásají, že již příští týden by se mohlo objevit SDK (Software Development Kit) k nejnovějšímu Androidu Gingerbread.

gingerbot5-e1286905938621_thumb[1][1]

Bohužel jeho přesné označení není známo, jestli se bude jednat o 2.3 nebo o 2.5, verze 3.0 bude patřit zřejmě až nejnovější generaci s označením Honeycomb. Zatím je tato verze potěšující pouze pro vývojáře, na druhou stranu zdrojový kód bude uvolněn pravděpodobně až několik týdnů na to. Pokud bude SDK verze uvolněna ještě v říjnu tohoto roku, tak první telefony s novým systémem budeme moci nalézt na pultech obchodů v polovině příštího roku. Bohužel zatím není nic potvrzeno a můžeme jenom čekat, co nová verze přinese.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

2:jak tolik verzí? V podstatě 1.6, 2.1 a Froyo 2.2. Nová verze je na dohled.
Mrkni na iPhone iOS 1, 2 ,3 ,4 ,4.1 a bude i 5ka. Kdo ví kolik verzí jsem vypustil.

3: to není jisté. První telefony s tímto systémem znamená nové telefony s předinstalovaným GingerBread. Ovšem třeba N1 by měl dostat aktualizaci ještě letos.

Chapu spravne, ze tedy Android 3.0 nebude do konce roku? :-/

To je úlet, tolik verzí Androidu kolem dokola, lidi se snaží dostat tam na verzi tu a tu, jide zas rovnou Froyo, zas nám vznikají další verze… to se budou mobily měnit jako kartáčky na zuby ;-)

Pořád doufám že Google dodrží co řekl a Gingerbread bude vypuštěn na N1 v Q4 2010.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim