reklama

Uživatelské prostředí Velvet: pěkné, ale reálné?

Uživatelské prostředí Velvet: pěkné, ale reálné?
2010-08-23T11:51:42+01:00
• 23. 8. 2010

Před nějakým časem jsme mohli obdivovat jednotlivé mobilní telefony a hlavně jejich design. Tím myslím mobilní telefony s pevnou klávesnicí. Bohužel s těmito telefony se už tak často setkávat nebudeme, protože dříve nebo později budou z větší části nahrazeny mobily s dotykovými displeji. A když jsme u dotykových displejů, tak si můžeme všimnout, že design se až tak moc neliší. A proto většina lidí dnes již vybírá smartphony na základě operačního systému. Mnohé firmy doplňují tyto OS o své grafické uživatelské prostředí, někdy povedené někdy ne. Jedním ze známých nástaveb, které nahrazují ne příliš povedené UI je SPB Mobile Shell.

Tentokrát tu máme na ukázku koncept Velvet UI od The Astonishing Tribe. Naštěstí se nejedná o pouhou animaci, ale o reálný koncept, který momentálně pracuje na operačním systému MeeGo.

Hned na první pohled mohu říci, že se jedná o velmi povedené UI, ale hned mě napadlo několik otázek. Jaká bude použitelnost a kdy se můžeme dočkat tohoto UI? Bohužel si myslím, že nebude použitelné. Vzhledově mi připomíná některé ukázky založené na technologii Physx od společnosti nVidia, ale nemohu si představit, jak moc náročné je toto prostředí na výkon celého mobilního zařízení.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim