reklama

Nokia: OVI je dobré, Android nechceme

Nokia: OVI je dobré, Android nechceme
2010-08-10T00:59:25+01:00
• 10. 8. 2010

Ředitel prodeje a marketingu u společnosti Nokia, Niklas Savander, se zúčastnil menšího sezení na twitteru, kde čelil mnoha otázkám. A zde sdělil, že společnost Nokia absolutně neplánuje žádný mobilní telefon na platformě Android. Společnosti vystačuje stávající platforma Symbian.

Nokia-N8

K tomuto dodal, že je potřeba na této platformě trochu více zapracovat a hlavně na uživatelském prostředí. Navíc podpořil novou platformu MeeGo, která bude lépe propojena s OVI Storem. Již jste mohli zaznamenat první informace o OVI 2.0 a můžete se i podívat na jedno video z youtube, kde je OVI 2.0 na Nokii N8.

OVI Store zaznamenal 1.7 miliónů stažení za den a k dnešnímu dni registruje 13.000 apps, dle společnosti Nokia. Pokud tedy chtějí udržet Symbian a novou platformu Meego, budou muset hodně zabrat, pokud tedy není pozdě. Ale zatím čísla mluví ve prospěch Nokie, viz článek Symbian poráží Android.

Konkurenční Apple Store má již přes 200 000 apps a zaregistrovali 3 miliardy stažení. Další konkurent Google Android Market má jíž přes 100 000 apps a do dnešního dne mají na kontě přes miliardu stažení. Z toho vyplývá, že Nokia bude muset hodně zabrat na vývoji, aby dostihla dnešní dobu.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim