reklama

Budoucnost displejů na mobilech

Budoucnost displejů na mobilech
2012-09-30T14:01:48+01:00
• 10. 8. 2010
2

Není tomu tak dávno co jsme si prošli menší revolucí displejů na mobilních telefonech. Tím myslím hlavně dotykové displeje a samotný vývoj v rozlišení se předpokládá. Ale nějak jsem vždy tíhnul k otázce, jaký telefon budu držet v ruce třeba za 5 nebo 10 let. Trochu znalejší již mohli postřehnout různé prototypy displejů, které se mohou ohýbat a nic se jim nestane. Ale většinou se jednalo o technologické video a nebo takový displej ohýbal člověk z laboratoře pěkně v rukavičkách.

Tchajwanský designér Hank Chen vyvinul telefon s názvem “Flex Display Phone”, který má 5 palcový “výklopný” displej. Samozřejmě řeknete, že žádná novinka to není, ale doposud jsem se nesetkal s elegantnějším řešením.

flex-display-phone-_03_tdJaF_17621

V případě potřeby máte sebou kdykoliv velký displej a navíc dotykový. Jeho využití vidím třeba v lepším psaní, ačkoliv se jedná o virtuální klávesnici, nebo i ve spolupráci s GPS. Základní návrh tedy již existuje, teď jen kdy se dostane na pulty naších e-shopů. Vidím v tomto přístupu k novějším technologiím šanci se uchytit. Mohu jen doufat, že neskončí v propadlišti designu. Tady máte další fotografie pro lepší představu.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Přemysl Vaculík

VIP 10. 8. 2010, 22:06

pro tvou informaci, technologie ohebných displejů již existuje

ron.jeremy

10. 8. 2010, 22:03

„designér Hank Chen _vyvinul_ telefon“
Dneska se vyvíjí tak, že se udělá render?
Podobných renderů (telefonů, aut…) jsem viděl spousty, a realizaci žádnou. Než bude technologie skutečně k dispozici, je to jen zbytečné fantazírování – to bych si nechal do sci-fi filmů.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim