reklama

Symbian ^ 3 – obsadí více než 50 milionů zařízení

Symbian ^ 3 – obsadí více než 50 milionů zařízení
2012-09-23T12:25:54+02:00
• 24. 7. 2010

Vypuštění nového Symbianu se pomalu blíží. Bude mít pouze krátkou etapu života nebo s ním Nokia počítá na delší dobu?

První nositelkou nového operačního systému Symbian^3 bude našlapaná 12 megapixelová Nokia N8. Pokud si ovšem myslíte, že nový propracovaný Symbian bude pouze krátkou etapou a obsadí pouze pár nových kousků finské Nokie, tak jste na omylu. Nokia oznámila, že plánuje více jak 50 milionů zařízení běžící na tomto systému.

Nový Symbian ^ 3 by měl být více jednotný u různých telefonů a měl by usnadnit práci vývojářům, kteří tak budou moci snadněji vytvářet aplikace, které poběží na více telefonech. Pro Nokii to znamená odlišný způsob při vytváření Smartphonů.

Jsem zvědavý, jaký systém bude mít větší úspěch. Zda nová verze Symbianu nebo operační systém MeeGo, který je především určený pro netbooky s procesorem Atom a chytré telefony s procesory ARM. Symbian tedy bude určen pro většinu Smartphonů, zatímco MeeGo především pro vlajkové lodě výrobce. Do boje by nám později mohl vstoupit i Symbian ^ 4, který tu ovšem dříve jak za rok určitě nebude. Těšíte se na nový Symbian?

reklama
reklama

Roman Taliano

Zakladatel mobilního blogu Dotekománie. Stále věrný své značce HTC. Fanoušek dotykových tabletů, telefonů ale i her a počítačů. Sportovní nadšenec ( cyklistika, fotbal, florbal a plavání ), ale také fanoušek.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim