Youtube: Nový nástroj na odebrání písničky z videa

Youtube: Nový nástroj na odebrání písničky z videa
2024-07-06T13:40:56+02:00
• 6. 7. 2024

Zdroj: Dotekománie

Youtube se hodně vyvinul za poslední roky, a nejde jen o samotný obsah. Současné podmínky pro komunitu jsou přísnější a i vymáhání práv značně posílilo. Dalo by se říci, že nad samotným obsahem je nutné mít absolutní přehled, jelikož už jen nějaká hudba na pozadí může způsobit demonetizaci videa, tedy že nebude vydělávat. Nově se ale nabízí pokročilejší nástroj.

Hudba na pozadí

Youtube velmi řeší autorská práva a nejde jen tak použít například hudbu bez toho, aniž byste měli patřičnou licenci atd. Bohužel se vždy nezadaří ohlídat prostředí a do videa se může dostat byť jen na krátkou chvíli nějaká hudba, která je autorsky chráněná. Do této chvíle se nabízely nástroje, jako je ztišení zvuků v daném segmentu, vyjmutí nebo náhrada za jinou hudbu.

Novinkou je ale vymazání jen samotné písničky, přičemž všechny ostatní zvuky zůstanou, včetně třeba dialogu. Nová funkce je poháněna umělou inteligencí a slibuje lepší výsledky. Samotné odebrání jen písničky se nabízí jen jako další možnost. Po odebrání dojde k opětovné monetizaci videa.

Samotný nástroj bude dostupný pro tvůrce jak ve webové verzi Youtube Studia, tak i v aplikaci. K dispozici bude pro členy YouTube Partner Program (YPP), případně se nabídne u videí s více než 100 tisíci zhlédnutí. Čas na zpracování se může lišit, dle náročnosti. Youtube uvádí, že novinka bude zpřístupněna v následujících týdnech.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat