Fotoaparát Sony Xperia 1 VII – očekávané novinky

Fotoaparát Sony Xperia 1 VII – očekávané novinky
2024-07-02T19:40:31+02:00
• 2. 7. 2024

Xperia 1 V; Zdroj: Dotekomanie.cz

Nový zdroj zákulisních informací pocházející z Číny aktuálně sdílel několik čerstvých informací a také renderů, které se týkají fotoaparátů připravovaných telefonů Sony Xperia VII. Důvěryhodnost těchto velmi raných informací je zatím velkou neznámou, jelikož tento zdroj je nový a nemá za sebou prokazatelnou historii úspěšnosti svých předpovědí. Berme to tedy jako pohled pod pokličku toho, jak inženýři ze Sony mohou přemýšlet o vývoji fotoaparátů pro Xperie nové generace.

Nové uspořádání fotomodulu

Podle těchto informací se Sony plánuje odklonit od dosavadního vertikálního uspořádání fotomodulu, jak jej známe z předchozích generací Xperia 1. Namísto toho uvažuje o oddělení teleobjektivu od hlavního a utraširokoúhlého objektivu. Díky tomuto kroku se má uvolnit dostatek místa uvnitř přístroje, což se dá využít pro implementaci většího snímače. Mluví se o velikosti 1/2,3 palce. Zoom má údajně pokrýt ohniskový rozsah ekvivalentní 70-200 mm.

Xperia 1 VII

Zdroj: gsmarena

Co se týče hlavního fotoaparátu, počítá se nadále s velikostí snímače 1/1,3“. Tuto velikost známe ze současné generace přístrojů Xperia 1 VI. Ovšem u utraširokoúhlého objektivu se spíše očekává použití většího snímače, konkrétně 1/2,3“. Všechny tři fotoaparáty by měly používat dvouvrstvou tranzistorovou pixelovou technologii Sony.

Možné ukončení řady Xperia 5?

Podle posledních zpráv je také možné, že Sony nejen že letos neuvede na trh nový model řady Xperia 5, ale že tato řada může být dokonce úplně ukončena. Tím pádem by řada Xperia 1 zůstala jedinou špičkovou řadou smartphonů od Sony.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat