Youtube kopíruje jednu funkci z X, ale je to dobře

Youtube kopíruje jednu funkci z X, ale je to dobře
2024-06-17T18:00:13+02:00
• 17. 6. 2024

Zdroj: Dotekománie

Sociální síť X (Twitter) stále čelí kritice, zejména kvůli změnám, které jsou zaváděny pod záštitou majitele Elona Muska. I tak má X jednu velmi důležitou a užitečnou funkci. Samozřejmě myslíme komunitní poznámky, které dodávají kontext nebo rovnou vyvrací nějaké tvrzení. Právě tato funkcionalita míří pomalinku na Youtube.

Komunitní poznámky na Youtube

Došlo k rozhodnutí, že Youtube dostane funkci komunitních poznámek, které se jmenuje Notes. Fungovat bude stejně jako na sociální síti X. Způsobilé účty budou moci přidávat potřebný kontext k videu. Youtube očekává, že se právě komunita tak trochu postará o kontrolu videí a například dodá potřebný kontext. O správnosti nebo důležitosti poznámky bude rozhodovat komunita, která bude hlasovat. Až následně po ověření komunitou bude viditelná nebo vybraná. V podstatě jde o stejný styl jako na X.

noteswidth 800format webp 800x744x

Zdroj: Youtube

Youtube ale očekává problémy a chyby, takže se není čemu divit, že funkcionalita je omezena jen na angličtinu a USA. Chce si první otestovat všechny nástroje, kontroly a možnosti. Až následně po vyladění celé funkce dojde ke spuštění na dalších trzích a v jiných jazycích. Youtube neprozradil, jak dlouho plánuje novinku testovat, ale je možné, že to bude trvat několik měsíců.

Co se týče samotných poznámek, tak nyní je mohou udělovat jen majitelé účtů, tedy spíše kanálů. Samotný účet musí být starší více než 6 měsíců, nesmí mít jakékoliv porušení komunitních pravidel v posledních 12 měsících, nesmí mít více majitelů a nesmí podléhat supervizi. Navíc samotné tvoření poznámek bude dostupné jen na mobilním telefonu.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat