iOS 18 přináší jednoduché a rychlé párování i pro příslušenství třetích stran

iOS 18 přináší jednoduché a rychlé párování i pro příslušenství třetích stran
2024-06-28T13:30:46+02:00
• 28. 6. 2024

Zdroj: Mobtelefoni

Když Apple v roce 2016 představil sluchátka AirPods, způsobil revoluci ve způsobu, jakým se bezdrátové příslušenství páruje s iPhony a iPady. Namísto složitého nastavování přes Bluetooth stačilo příslušenství přiblížit a potvrdit párování na obrazovce. S příchodem iOS 18 Apple rozšiřuje tento snadný proces i na příslušenství třetích stran.

Rychlé párování příslušenství třetích stran v iOS 18

Nové rozhraní API nazvané AccessorySetupKit umožní výrobcům třetích stran integrovat do svých zařízení stejný jednoduchý proces párování, jaký znají majitelé AirPods a AirTagů. Když iPhone nebo iPad se systémem iOS 18 detekuje kompatibilní příslušenství, zobrazí uživateli vyskakovací okno s výzvou k párování. Uživatel pouze klepne na potvrzení a systém automaticky provede veškeré potřebné kroky pro připojení přes Bluetooth nebo Wi-Fi.

Jednoduchost a pohodlí

Nové API zajistí, že uživatelé nebudou muset manuálně udělovat oprávnění pro Bluetooth a Wi-Fi jednotlivým aplikacím. Pokud příslušenství vyžaduje například zadání PIN kódu, rozhraní iOS 18 zobrazí příslušnou výzvu bez nutnosti otevírat aplikaci.

apple airpods 589x762x

Zdroj: XDA

Po úspěšném spárování budou moci uživatelé najít další informace o příslušenství v nové nabídce Příslušenství v nastavení Soukromí. To přináší výrobcům příslušenství nové možnosti integrace a zjednodušuje uživatelskou zkušenost.

Co to znamená pro výrobce a uživatele?

Tato změna je zásadní pro výrobce příslušenství, kteří dosud neměli možnost nabídnout stejnou úroveň integrace jako Apple. Samozřejmě to bude vyžadovat aktualizace jak aplikací pro příslušenství, tak i samotného hardwaru. Proto se dá očekávat, že nové API bude plně funkční až po oficiálním vydání iOS 18 na podzim.

Nové API AccessorySetupKit představuje krok směrem k jednoduššímu a více intuitivnímu způsobu, jak propojit iPhone nebo iPad s různými zařízeními, a to nejen od Applu, ale i od dalších výrobců. To jistě ocení široká veřejnost, která používá různorodé příslušenství pro své každodenní potřeby.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat