GUG.cz – Dění v komunitě a věci, které nás baví

GUG.cz – Dění v komunitě a věci, které nás baví
2024-06-28T18:03:58+02:00
• 29. 6. 2024

GUG.cz je komunita lidí, kteří rádi předají své vědomosti a u toho se sami učí něco nového. Jsme učitelky, podnikatelé, vývojářky i obyčejně neobyčejní geekové :) Pořádáme setkávání, streamujeme přednášky a další akce s jediným cílem – vzdělávat Česko v technologiích. Tohle je náš newsletter o dění v komunitě a věcech, které nás baví.

unnamed (1) 1600x633x

ZPRÁVY Z KOMUNITY

Máloco je tak opojně krásné jako první den letních prázdnin. Možná ještě konference Google I/O Connect, která proběhla v Berlíně 27. 6. a kde mělo Česko silné zastoupení v podobě 11 GUGerů. Euforii jsme měli také z vydařené účasti na ostravské zastávce Maker Faire, veletrhu bastlení a vynálezů. Můžeme si směle užívat života a dovolené, protože víme, jak v neziskovce využívat AI, dokonce jsme o tom sepsali článek s tipy, kde začít a kolik to bude stát. Jak asi léto stráví Eva a Roman, kteří se mezi GUGery přidali v červnu? Třeba budou u bazénu přemýšlet, jakou akci připraví na září…

MÁME PRÁZDNINY

A ty taky. Odpočívej, ať dlouho žiješ. Vždycky přes léto čerpáme nové síly a nepořádáme moc akcí pro veřejnost, abychom se do toho mohli naplno opřít s novým školním rokem. Tak snad nám pro tentokrát odpustíš, že je tahle rubrika prázdná. Zatím si alespoň můžeš přečíst reportáž z Digitální snídaně v Ostravě, ve kterých budeme od září určitě pokračovat.

TIPY A TRIKY

Působíte ve vzdělávání a fandíte Googlu? Otestujte jejich AI novinky pro využití ve výuce. / Nedostali jste se do Berlína na Google I/O Connect? Není všem dnům konec, můžete si alespoň vyluštit křížovku. /  Pokud vás rozčiluje, že v Seznam e-mailu není tlačítko pro archivování e-mailu, díky Davidu Vávrovi vás to už rozčilovat nemusí. / Ale pokud s vámi emoce cloumají, možná je na čase zkusit emoční Duolingo. / Tým kolem Kamila Kopeckého vydal Příručku pro seniory týkající se rízik spojených s umělou inteligencí. Bravo! / Organizace AI dětem zase nabízí zdarma ke stažení pracovní sešit o umělé inteligenci pro děti. / A aby to školám a neziskovkám nebylo líto, chystá pro ně Canva bezplatné zpřístupnění Affinity, stačí se nahlásit na waitlist. / No a my přejeme co nejkratší waitlisty při prázdninovém čekání na zmrzlinu! Krásné léto a v září na přečtenou!

GUG.cz je komunita lidí, kteří rádi předají své vědomosti a u toho se sami učí něco nového. Jsme učitelky, podnikatelé, vývojářky i obyčejně neobyčejní geekové :) Pořádáme setkávání, streamujeme přednášky a další akce s jediným cílem – vzdělávat Česko v digitálních dovednostech. Tohle je náš newsletter o dění v komunitě a věcech, které nás baví. Chceš být u zrodu několika skvělých akcí ročně? Máš zájem být v komunitě stejně nadšených lidí, jako jsi ty? Není nic jednoduššího než se přidat do GUGu a stát se členem naší #gugfamily!

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat