Google Peněženka přidává podporu pro hotelové klíče

Google Peněženka přidává podporu pro hotelové klíče
2024-06-30T19:45:47+02:00
• 30. 6. 2024

Zdroj: Phone Arena

Google Peněženka pokračuje ve své snaze nahradit fyzickou peněženku tím, že nyní mimo jiné podporuje i ukládání hotelových klíčů. Tato novinka umožňuje uživatelům systému Android bezpečně a spolehlivě používat svůj telefon k přístupu do hotelů, pokojů a společných prostor, jako jsou tělocvičny, bazény a výtahy, po celou dobu jejich pobytu.

Google Peněženka získává užitečnou novou funkci

Nastavení hotelového klíče v Google Peněženka je jednoduché a podobné jako u jiných typů dokladů, například letenek. Na webových stránkách hotelu, v aplikaci nebo v e-mailu bude k dispozici tlačítko “Přidat do peněženky Google”. Po jeho použití se podrobnosti o rezervaci zobrazí v aplikaci Google Peněženka. Aktivace hotelového klíče je podmíněna ubytováním a přiřazením pokoje, ale klíč lze do aplikace přidat i předem.

Google Wallet hotel key 1500x750x

Zdroj: 9to5google

Pro použití hotelového klíče stačí probudit a odemknout telefon (i když některé hotely umožňují použití klíče bez odemykání) a přidržet zadní stranu zařízení s NFC u zámku dveří. Uživatelé mohou také nastavit možnost “Vyžadovat odemknutí zařízení pro použití” otevřením klíče a klepnutím na nabídku v pravém horním rohu aplikace Google Peněženka.

Prvním hotelem, který tuto funkci podporuje, je hotel ze sítě Clarion ve švédském Göteborgu. Google Peněženka tak následuje Apple Wallet, která podobnou podporu pro iPhone a Apple Watch spustila na konci roku 2021. Některé hotelové řetězce již také nabízejí hotelové klíče prostřednictvím vlastních aplikací.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat