Microsoft zavádí offline režim webového OnDrive pro firemní a školní účty

Microsoft zavádí offline režim webového OnDrive pro firemní a školní účty
2024-05-03T11:40:37+02:00
• 3. 5. 2024

Zdroj: TheVerge

Microsoft rozšiřuje možnosti pro uživatele služby OneDrive na webu tím, že zavádí nový offline režim. Tato novinka je součástí širšího přepracování služby OneDrive, které zahrnuje aktualizaci uživatelského rozhraní, vylepšení barev složek a další úpravy.

Offline režim pro webový OneDrive

Nový offline režim umožní uživatelům přistupovat k souborům označeným jako dostupné offline i bez internetového připojení. Navíc budou moci přejmenovávat, třídit, přesouvat a kopírovat soubory, přičemž všechny tyto akce budou synchronizovány, jakmile se opět připojí k internetu.

asset5 final 1440x862x

Zdroj: The Verge

Tento offline režim je navíc optimalizován pro lepší výkon i při připojení k internetu. Microsoft tvrdí, že prohlížení souborů ve službě OneDrive na webu nebo z aplikace OneDrive v aplikaci Teams nebo Outlook bude až třikrát rychlejší. To je možné díky využití místního úložiště zařízení k ukládání určitých informací o souborech, jako jsou například metadata a další.

Tato funkce je momentálně k dispozici pouze pro uživatele firemních nebo školních účtů Microsoft 365. Pro aktivaci nového offline režimu budete potřebovat nejnovější synchronizační aplikaci OneDrive pro Windows nebo macOS. Poté stačí přejít do OneDrive na webu v prohlížeči Chrome nebo Edge a provést jednorázové nastavení offline režimu.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat