Adresní řádek v Chrome nyní nabídne lepší návrhy díky strojovému učení

Adresní řádek v Chrome nyní nabídne lepší návrhy díky strojovému učení
2024-05-03T13:30:13+02:00
• 3. 5. 2024

Zdroj: Google

Aktualizace adresního řádku neboli Omniboxu v prohlížeči Chrome přináší nový základ založený na strojovém učení (ML). Google použil modely ML k vylepšení návrhů v Omniboxu, což by mělo znamenat lepší a relevantnější doporučení pro uživatele.

Chrome získává funkce založené na strojovém učení

Dříve Chrome používal soubor ručně vytvořených a vyladěných vzorců, což znemožňovalo snadné vylepšení nebo přizpůsobení novým situacím. Jedním z důležitých signálů byl čas od poslední navigace, který naznačuje, jak často uživatel navštěvuje konkrétní adresu URL.

theme ui 1 2x 3840x2160x

Zdroj: Google

Nový systém ML by měl vracet přesnější a relevantnější návrhy stránek, což umožní Google shromažďovat čerstvé informace a pravidelně trénovat a aktualizovat své modely. Vylepšení zahrnuje například zohlednění situací, kdy uživatelé rychle opustí stránku a vrátí se zpět do Omniboxu, což naznačuje, že jejich původní volba nebyla ideální.

Google plánuje do budoucna začlenit další chování, jako je rozlišování mezi denní dobou, aby ještě více zlepšil relevantnost návrhů. Tým také zkoumá možnosti vytváření specializovaných verzí modelů pro konkrétní prostředí, což by mohlo zahrnovat mobilní zařízení, podnikové a vzdělávací prostředí.

Tato aktualizace je dalším krokem směrem k poskytování lepšího uživatelského zážitku prostřednictvím prohlížeče Chrome a zdůrazňuje význam využití strojového učení k neustálému vylepšování služeb.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat