Google Fotky nabídnou odebrání člověka ze vzpomínek

Google Fotky nabídnou odebrání člověka ze vzpomínek
2024-05-04T17:50:03+02:00
• 5. 5. 2024

Zdroj: Dotekomanie

Google Fotky není jen službou pro zálohování fotek a videí z vašeho smartphonu. Nabízí se poměrně hodně funkcí pro editací a kdejaké modifikace, ale kromě toho se společnost soustřeďuje i na automatický obsah, kam lze zařadit vzpomínky. Nyní se chystá jedna drobná novinka, která ale může být velmi užitečná.

Odebrání člověka

Služba Google Fotky se snaží seskupit snímky i podle obličeje. Když mu přiřadíte i jméno, tak lze docílit mnohdy i lepšího vyhledávání. Nyní zde ale máme ukázku funkce, která využije možnosti rozpoznávání tváře k omezení obsahu.

Právě funkce vzpomínek může mnohým připomínat dočasné příběhy, ale jde spíše jen o možnost, jak se podívat, co jste dělali v danou dobu před rokem, dvěma lety atd. Nově ale bude možné omezit připomínání snímků, na kterých jsou konkrétní osoby. Jednoduše na profilu konkrétního jedince bude možné omezit nebo kompletně zablokovat výskyt snímků s danou osobou ve vzpomínkách.

Google Photos Show less feature in Memories 1 389w 864hjpg 389x864x Google Photos Show less feature in Memories 2 389w 864hjpg 389x864x Google Photos Show less feature in Memories 3 389w 864hjpg 389x864x

Zdroj: androidauthority

To se může hodit zejména tehdy, pokud chcete omezit přílišnou četnost, nebo danou osobu nepotřebujete vidět nějak často, ale nechcete smazat snímek z jiných důvodů. K dispozici bude i sekce, kde si budete moci spravovat takto blokované osoby. Zatím ale dochází k testování a není jasné, kdy bude funkce k dispozici pro všechny uživatele. Zatím jsme ji neobjevili ani na jednom redakčním mobilu.

Zdroj: androidauthority.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat