Bluesky dostane nové funkce a mezitím odešel Jack Dorsey

Bluesky dostane nové funkce a mezitím odešel Jack Dorsey
2024-05-12T19:35:41+02:00
• 12. 5. 2024

Zdroj: nbcnews

Jack Dorsey vytvořil Twitter a současně začal budovat novou sociální síť Bluesky. Twitter ale změnil majitele a také název. Jack se věnoval své druhé sociální síti, ale tu nově také opustil, jelikož se mu nelíbil směr, kterým směřuje. V podstatě se dnes snaží konkurovat X (Twitter) a dle jeho slov udělal ty samé chyby jako při budování Twitteru. I tak nová sociální síť žije vlastním životem, a to i bez Jacka. Ostatně jsme se dočkalo oznámení novinek.

I soukromá konverzace

Vzhledově je Bluesky kopií X (Twitteru), ale není se čemu divit, když jsou mají obě sítě stejné kořeny. I tak Bluesky nemá všechny funkce, ale postupně to dohání. Společnost má trochu jiný přístup k novinkám. Respektive je první oznámí skrze e-maily a až následně dojde k jejich zavedení mezi všemi uživateli.

Dle nejnovější zprávy se aktuálně pracuje na soukromých konverzacích. Nabídne se jen základní verze pro komunikaci mezi dvěma uživateli, ale není jasné, jestli se bude jednat o typ s end-to-end šifrováním. Nebude chybět nastavení, kdo s vámi může navázat konverzaci. V dohledné době přibude možnost nahrávání vlastních animovaných GIF obrázků a videí.

Bluesky 2000x1000x

Zdroj: 9to5mac (se souhlasem)

Sekce Discovery, která slouží k objevování obsahu, přibývá nové nastavení, kde si můžete nastavit trochu přesněji, co se má zobrazovat. Například budete moci deaktivovat zobrazování odpovědí nebo zapnout možnost zobrazování obsahu i od sledovaných účtů. Dá se říci, že se jedná o takovou alternativu k algoritmickému streamu.

Současně se společnost více zaměří na blokování nebo omezování obtěžujícího chování, čemu čelí každý sociální síť. Poslední novinka se týká OAuth, tedy možnosti využít své přihlašovací údaje pro použití u služeb a aplikací třetích stran. Půjde o stejnou funkci, jako je například přihlášení přes Facebook nebo Google na nějakých stránkách nebo v některých aplikacích. Zde ale bude nutná podpora ze strany vývojářů. Otázkou je, jestli o to bude zájem.

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat