reklama

Android dostane funkci archivování aplikací aneb zmražení

Android dostane funkci archivování aplikací aneb zmražení
2024-02-08T18:00:36+01:00
• 8. 2. 2024

Zdroj: Google

Google sem tam zavede funkci, kterou jen tak nespatříte. Mezi takové patří možnost automatického archivování aplikací, která se objevila v dubnu minulého roku. Tu ale nelze vynutit a ušetřit tak místo na mobilu. K její aktivaci dojde, až systém vyhodnotí, že je to zapotřebí. V nadcházející verzi Androidu 14 se ale možná objeví manuální možnost.

Archivování aplikace

Asi každý uživatel na mobilu má nějakou aplikaci, kterou nepoužívá moc často, nebo ji nechce používat na pravidelné bázi. Případně může nějaká zabírat až příliš mnoho prostředků. Právě pro takové situace přibude možnost archivování aplikace či hry. Po aktivování funkce dojde k odebrání větších částí aplikace, ale zůstanou uživatelská data. Dojde v podstatě k redukci zabíraného prostoru a k vypnutí aplikace, nebude tedy aktivní.

Android 15 App Archiving 2 AA 300w 622hpng 300x622x Android 15 App Archiving 3 AA 300w 622hpng 300x622x Android 15 App Archiving 4 AA 300w 622hpng 300x622x

Zdroj: androidauthority

Jakmile budete chtít aplikaci používat, stačí ji obnovit a dojde k návratu k jejímu fungování. To vše by mělo být i bez nutnosti se znovu přihlašovat nebo ji nastavovat. Archivovaná aplikace bude mít zástupce zešedlého a bude mít jednu ikonku navíc. Jednoduše ji tak identifikujete.

Novinka by měla být zakomponována v Androidu 15, aspoň dle zjištěných informací. Je ale otázkou, jestli bude dokončena včas a jestli ji Google zavede. I tak se může jednat o poměrně drobnou, ale užitečnou funkci. Je zde také možnost, že Google nebude čekat na Android 15 a zavede ji skrze aktualizace Obchodu Play nebo Google Play Služeb.

Zdroje: androidauthority.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat