reklama

Android z├şsk├ív├í funkci automatick├ęho archivov├ín├ş aplikac├ş

Android z├şsk├ív├í funkci automatick├ęho archivov├ín├ş aplikac├ş
2023-04-11T11:42:12+01:00
ÔÇó 11. 4. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

V prosinci minul├ęho roku jsme v├ís informovali, ┼że Google pracuje na funkci archivov├ín├ş aplikac├ş. Zat├şm je┼ít─Ť nen├ş zcela roz┼í├ş┼Öena, ale ve sv├ę podstat─Ť umo┼ż┼łuje ─Ź├íste─Źn├ę odebr├ín├ş aplikace, p┼Öi─Źem┼ż z┼»stane nastaven├ş a osobn├ş data. D├í se ┼Ö├şci, ┼że jde v podstat─Ť o ─Ź├íste─Źn├ę odinstalov├ín├ş aplikace, p┼Öi─Źem┼ż kdykoliv ji lze obnovit do p┼»vodn├ş funk─Źn├ş podoby. Nyn├ş Google p┼Öedstavuje automatick├ę archivov├ín├ş.

Automatick├ęho archivov├ín├ş aplikac├ş

Novinka je zalo┼żena na p┼»vodn├ş funkci archivov├ín├ş aplikace, ale v tomto p┼Ö├şpad─Ť funguje na stanoven├Żch pravidlech. Dle vysv─Ťtlen├ş na ofici├íln├şch str├ínk├ích ji nejde aktivovat jen tak v nastaven├ş Obchodu Play nebo samotn├ęm syst├ęmu Android. Nab├şdne se jen tehdy, kdy doch├íz├ş prostor pro data v konkr├ętn├şm za┼Ö├şzen├ş.

details page preinstall light 411 815x1600x

Zdroj: Google

A┼ż pak za─Źne platit pravidlo, ┼że jsou archivov├íny aplikace, kter├ę sporadicky pou┼ż├şv├íte. Funkcionalita se d├í p┼Öirovnat k existuj├şc├ş vlastnosti syst├ęmu, kter├Ż odeb├şr├í opr├ívn─Ťn├ş aplikac├şm, kter├ę nepou┼ż├şv├íte. Aplikace, kter├í byla automaticky archivov├ína, je n├ísledn─Ť ozna─Źena men┼í├ş ikonou reprezentuj├şc├ş cloud. Po kliknut├ş na aplikaci dojde k op─Ťtovn├ęmu sta┼żen├ş a aktivov├ín├ş, p┼Öi─Źem┼ż v┼íechna osobn├ş data jsou zachov├ína.

Screenshot 11 798x336x

Zdroj: Google

Novinku nem┼»┼że vyu┼ż├şvat ka┼żd├í aplikace. Je pot┼Öeba, aby v├Żvoj├í┼Ö pou┼ż├şval App Bundle p┼Öi v├Żvoji. Je zde tedy nutn├í participace ze strany v├Żvoj├í┼Ö┼».

Zdroj: xda-developers.com

Stiknut├şm kl├ívesy J se p┼Öesunete na star┼í├ş ─Źl├ínek, kl├ívesa K v├ís p┼Öesune na nov─Ťj┼í├ş.

­čĺí Z├şskejte Dotekom├ínie Premium a vyu┼żijte web naplno.

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

┼á├ęfredaktor, tv┼»rce dotekomanie.cz, androi─Ć├ík, podcaster v PZL. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerov├ę reklamy a z├şskejte p┼Öedb─Ť┼żn├Ż p┼Ö├şstup k ─Źl├ínk┼»m. Podpo┼Ö├şte i Dotekom├ínii.

Vyzkoušet

Odb─Ťr novinek

To podstatn├ę ze sv─Ťta mobil┼» a technologi├ş jednou t├Żdn─Ť do va┼íeho e-mailu. ­čô▒
A neprop├ísnete sout─Ť┼że!

Odeb├şrat