reklama

Instagram začne teenagery posílat spát

Instagram začne teenagery posílat spát
2024-01-24T11:31:08+01:00
• 24. 1. 2024

Zdroj: getty images

Aplikace Instagram, která je nesmírně populární především u dospívajících, přichází se zajímavou novinkou cílenou právě na tuto věkovou skupinu.
Když totiž teenager přetáhne „večerku“ a bude procházet Reely či zprávy déle než 10 minut, aplikace mu sama navrhne, aby Instagram zavřel a šel spát. Tyto návrhy Instagram nazývá „Nighttime Nudges“, česky něco jako „noční šťouchnutí“.

Šťouchnutí neuniknou

Instagram plánuje, že tato upozornění se automaticky aktivují na účtech všech dospívajících uživatelů aplikace, přičemž nebude možné je vypnout či zakázat. Přesnou věkovou hranici zatím společnost Meta nezveřejnila, takže nevíme, zda bude limitem např. 18 či 20 let věku.

Jak sama společnost uvádí: „Chceme, aby dospívající zavřeli Instagram s pocitem, že čas, po kterou aplikaci používali, byl smysluplný a záměrně strávený, a víme, že spánek je pro mladé obzvláště důležitý.“

Instagram Nighttime Nudges

Zdroj: getty images

Navazuje na nedávno přidané funkce

Tato novinka navazuje na již dříve představené funkce s cílem pomoci dospívajícím dětem i jejich rodičům mít pod kontrolou čas, který v aplikaci Instagram tráví. Mezi tyto funkce patří například „Take a Break“ (Dej si pauzu), Rodičovská kontrola a Tichý režim. Ten umožňuje mladým jednoduše ztišit oznámení a dát automaticky přátelům i sledujícím vědět, že jsou nedostupní či se věnují něčemu jinému – například učení či spánku.

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat