reklama

Google se více zaměří na RMG a zavede poplatky

Google se více zaměří na RMG a zavede poplatky
2024-01-14T18:00:23+01:00
• 14. 1. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

Obchody s aplikacemi a hrami mají nejrůznější pravidla, přičemž se snaží řešit omezování dostupnosti podle věku a také zemi. Například některé aplikace nejsou dostupná z legislativních důvodů v konkrétních krajinách. Dlouhou dobu byly i hazardní hry zapovězené, ale před několika lety došlo k posunu a Google jim umožnil přístup do Obchodu Play. Nyní se chystá několik změn.

RMG

Google používá označení RMG, což je zkratka slov real-money gaming, tedy hry s reálnými penězi, což je jen lepší označení i pro hazardní hry. Do této chvíle má několik podstatných pravidel pro takové aplikace. Například musí být zcela zdarma, nesmí používat fakturační systém Googlu a pak jsou zde velmi přísné podmínky, které se dotýkají i dostupnosti.

V tomto roce dojde k několika změnám, zatím ve vybraných zemích. Vývojáři totiž chtějí uvést i další hry s reálnými penězi, ale nemohou se vlézt do předem definovaných kategorií. Google provede pár změn, aby se nabídka takových aplikací rozšířila, ale zachová některé přísné podmínky, například i omezení podle polohy.

obchod play sdileni 1546x804x

Zdroj: Google

Google nebyl nějak moc přesný kolem těchto novinek, ostatně v tiskové zprávě uvedl, že podrobnější informace budou zveřejněny později, a to včetně samotných podmínek pro vývojáře. Zatím poběží několik pilotních programů, aby měl Google dostatek informací. Jedna změna bude ale podstatná. Google plánuje vybírat poplatek za možnost mít RMG v Obchodě Play. Jak vysoký bude, není zatím známo, ale je jasné, že chce mít svůj podíl z tohoto trhu, kde se mohou točit velké sumy.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat