reklama

Facebook zavádí novou funkci – Historie odkazů

Facebook zavádí novou funkci – Historie odkazů
2024-01-16T11:35:27+01:00
• 16. 1. 2024

V mobilní verzi aplikace Facebook se právě objevila nová funkce, kterou společnost Meta postupně zavádí globálně pro všechny uživatele – Historie odkazů. Možná ji aktuálně na svém telefonu nevidíte, ale v brzké době ji s největší pravděpodobností zaregistrujete i na svém telefonu.

Facebook přichází s novou funkcí

Funkce Historie odkazů je dostupná v aplikaci Facebook pro telefony s operačními systémy Android i iOS. Meta Help Center informuje, že Historii odkazů lze jednoduše zapnout či vypnout podle vašeho uvážení. Pokud v aplikaci tuto funkci povolíme, aplikace bude schopna zobrazit seznam všech odkazů, na které jsme klepli a prohlédli si je v integrovaném prohlížeči aplikace během posledních 30 dní. Podrobnější informace naznačují, že Historie odkazů je standardně povolena, a data z ní jsou využívána pro cílenou reklamu. S tímto krokem se však Meta dostává pod zvýšený dohled, zejména v kontextu nových a přísnějších regulací technologických společností, které se připravují po celém světě.

Meta May Shut Down Facebook and Instagram in Europe 1600x840x

Zdroj: petapixel (se souhlasem)

Při aktivaci Historie odkazů je potřeba potvrdit souhlas s novým sledovacím mechanismem, který Meta využije k vylepšení reklam napříč svými technologiemi. Uživatelé mají možnost Historii odkazů kdykoli zapnout nebo vypnout podle svých preferencí. Když je tato funkce aktivní, všechny odkazy, na které jste klepli v rámci Facebooku a prohlédli si je v mobilním prohlížeči, budou uloženy po dobu 30 dní. Je důležité si uvědomit, že při zapnuté Historii odkazů může Meta využívat informace z mobilního prohlížeče ke sledování a tím k vylepšení reklam napříč svými službami. Podrobnosti o používání informací jsou dostupné v Zásadách ochrany osobních údajů.

Pokud si budete chtít tuto funkci zapnout, stačí klepnout na libovolný odkaz v aplikaci Facebook a otevřít mobilní prohlížeč. Následně přejděte do nastavení pomocí tří teček v pravém dolním rohu a vyberte možnost Přejít do nastavení. Tam můžete jednoduše zapnout nebo vypnout Historii odkazů podle svých preferencí. Vypnutím Historie odkazů bude okamžitě smazána veškerá historie odkazů, a nebude možné vidět žádné odkazy, na které jste v minulosti klepli. Zároveň se také zabrání ukládání historie odkazů a jejímu využití k vylepšení reklam Meta po dobu následujících 90 dní.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat